Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Hälsa
  3. Hälsokost & näring
  4. Matolja & vinäger

Matolja & vinäger

(107 produkter)
  • Drycker & dryckesblandningar
  • Frukost & flingor
  • Kaffe & te
  • Matolja & vinäger
  • Hälsodrycker & juice
  • Hälsosamma mellanmål
  • Örter & kryddor
  • Sylt, honung & söta pålägg
  • Nötsmör
  • Pasta & nudlar
  • Såser & kryddor
  • Sportnäring
  • Sockeralternativ
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • Olini Cold-Pressed Black Cumin Oil - 500 ml
    Slut

    Olini

    Olini kallpressad svartkumminolja – 500 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 614,99 kr
    Enhetspris1 229,98 kr /l
    Visa detaljer
  • Olvita Slezanese Rapeseed Oil Cold Pressed - 500 ml
    Slut
    5% rabatt

    Olvita

    Olvita Slezanese rapsolja kallpressad – 500 ml

    No reviews
    Försäljningspris 61,64 kr Ordinarie pris 64,89 kr
    Enhetspris123,28 kr /l
    Visa detaljer
  • Wellbear Hemp Oil Cold Pressed - 500 ml Wellbear Hemp Oil Cold Pressed - 500 ml Wellbear Hemp Oil Cold Pressed - 500 ml Wellbear Hemp Oil Cold Pressed - 500 ml Wellbear Hemp Oil Cold Pressed - 500 ml Wellbear Hemp Oil Cold Pressed - 500 ml
    15% rabatt

    Wellbear

    Wellbear Hampaolja Kallpressad - 500 ml

    No reviews
    Försäljningspris 114,00 kr Ordinarie pris 134,00 kr
    Enhetspris228,00 kr /l
    Visa detaljer
  • Bilovit Canola Oil Cold Pressed - 1000 ml Bilovit Canola Oil Cold Pressed - 1000 ml Bilovit Canola Oil Cold Pressed - 1000 ml
    32% rabatt

    Bilovit

    Bilovit Canolaolja Kallpressad - 1000 ml

    No reviews
    Försäljningspris 85,00 kr Ordinarie pris 125,00 kr
    Enhetspris85,00 kr /l
    Visa detaljer
  • Skoczylas Thistle Seed Oil - 250 ml Skoczylas Thistle Seed Oil - 250 ml
    14% rabatt

    Purelab Marek Skoczylas

    Skoczylas Tistelfröolja - 250 ml

    No reviews
    Försäljningspris 71,00 kr Ordinarie pris 83,00 kr
    Enhetspris284,00 kr /l
    Visa detaljer
  • Wellbear Camelina Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Camelina Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Camelina Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Camelina Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Camelina Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Camelina Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Camelina Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Camelina Oil Cold Pressed - 250 ml
    40% rabatt
    Nyhet

    Wellbear

    Wellbear kallpressad camelinaolja – 250 ml

    No reviews
    Försäljningspris 31,00 kr Ordinarie pris 52,00 kr
    Enhetspris124,00 kr /l
    Visa detaljer
  • Wellbear Mustard Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Mustard Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Mustard Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Mustard Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Mustard Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Mustard Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Mustard Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Mustard Oil Cold Pressed - 250 ml
    28% rabatt
    Nyhet

    Bilovit

    Wellbear Senapsolja Kallpressad - 250 ml

    No reviews
    Försäljningspris 46,00 kr Ordinarie pris 64,00 kr
    Enhetspris184,00 kr /l
    Visa detaljer
  • Wellbear Thistle Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Thistle Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Thistle Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Thistle Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Thistle Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Thistle Oil Cold Pressed - 250 ml Wellbear Thistle Oil Cold Pressed - 250 ml
    36% rabatt

    Wellbear

    Wellbear Tistelolja kallpressad - 250 ml

    No reviews
    Försäljningspris 55,00 kr Ordinarie pris 86,00 kr
    Enhetspris220,00 kr /l
    Visa detaljer
  • Olvita Slezanese Rapeseed Oil Cold Pressed - 500 ml
    20% rabatt

    Olvita

    Olvita Slezanese rapsolja kallpressad – 500 ml

    No reviews
    Försäljningspris 51,00 kr Ordinarie pris 64,00 kr
    Enhetspris102,00 kr /l
    Visa detaljer
  • Olvita Slezanese Rapeseed Oil Cold Pressed, Non-purified - 250 ml Olvita Slezanese Rapeseed Oil Cold Pressed, Non-purified - 250 ml Olvita Slezanese Rapeseed Oil Cold Pressed, Non-purified - 250 ml
    14% rabatt

    Olvita

    Olvita Slezanese Rapsolja Kallpressad, Ej renad - 250 ml

    No reviews
    Försäljningspris 38,00 kr Ordinarie pris 44,00 kr
    Enhetspris152,00 kr /l
    Visa detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Linseed Oil for the Dr Budwig Diet Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Linseed Oil for the Dr Budwig Diet Unpurified - 250 ml
    14% rabatt

    Olvita

    Olvita kallpressad linfröolja för Dr Budwig-dieten, orenad – 250 ml

    No reviews
    Försäljningspris 67,00 kr Ordinarie pris 78,00 kr
    Enhetspris268,00 kr /l
    Visa detaljer
  • Föregående
  • Sida 5 / 5
  • 1
  • …
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nästa

Matoljor och vinäger utgör grunden för både kulinarisk excellens och näringsmässig välbefinnande, erbjuder mycket mer än enkla matlagningsmedier eller smakförstärkare. På Medpak, ser vi dessa köksredskap som kraftfulla verktyg för hälsotransformation, genom att noggrant välja ut kallpressade oljor och premiumvinegarer som ger terapeutiska fördelar tillsammans med enastående smak. Vår kollektion sträcker sig från medicinsk svartkumminolja till probiotikarik äppelcidervinäger, varje produkt vald för sin förmåga att stödja välbefinnande samtidigt som den lyfter dina kulinariska skapelser. Med över 10 års erfarenhet av att betjäna hälsomedvetna kunder i Tyskland, Litauen, Nederländerna, Italien, Slovakien, och Storbritannien, förstår vi att matoljor och vinäger av hög kvalitet utgör dagliga möjligheter till näring och läkning.

Den terapeutiska kraften hos kallpressade oljor

Kallpressade oljor utgör naturens koncentrerade helande essens, och bevarar bioaktiva föreningar som ofta förstörs av konventionella bearbetningsmetoder. Kallpressningstekniken, som använder temperaturer under 70 grader Celsius, bibehåller integriteten hos essentiella fettsyror, vitaminer, och fytokemikalier som ger anmärkningsvärda hälsofördelar. Dessa näringstäta oljor stöder kardiovaskulär hälsa, minskar inflammation, förbättrar kognitiv funktion, och främjar strålande hud inifrån. Till skillnad från raffinerade oljor som berövats sitt näringsvärde, ger kallpressade sorter terapeutiska egenskaper vid varje användning.

Vår kollektion med matoljor och vinäger innehåller oljor som extraherats från noggrant utvalda frön och nötter, som alla har unika läkande egenskaper. Svartkumminolja, har vördats i århundraden inom traditionell medicin, innehåller tymokinon, en förening som visar lovande antiinflammatoriska och immunförsvarsstödjande effekter. Linfröolja ger växtbaserade omega-3-fettsyror som är avgörande för hjärnans hälsa och hormonbalansen. Mjölktistelolja stöder leveravgiftning, medan nattljusolja erbjuder gamma-linolensyra för hormonell hälsa. Denna mångfald säkerställer riktat näringsstöd genom daglig matlagning.

Förståelse för oljekvalitet och urval

Kvalitetsskillnaden mellan kallpressade och raffinerade matoljor sträcker sig bortom näringsinnehållet och omfattar smak, arom, och matlagningsprestanda. Kallpressade oljor av högsta kvalitet har livfulla färger som återspeglar deras näringstäthet djupt gyllene linfröolja, rik bärnstensfärgad vetegroddolja, eller grön hampaolja. Dessa visuella indikatorer signalerar förekomsten av nyttiga ämnen som karotenoider, klorofyll, och vitamin E. De distinkta aromerna från kvalitetsoljor förhöjer maträtterna samtidigt som de bekräftar deras färskhet och styrka.

Genom att välja lämpliga oljor för olika kulinariska tillämpningar maximeras både hälsofördelar och smakresultat. Vissa oljor utmärker sig i matlagning vid höga temperaturer, medan andra glänser i RAW applikationer där deras känsliga näringsämnen förblir intakta. Våra detaljerade produktbeskrivningar vägleder optimal användning, och säkerställer att kunderna uppnår önskade resultat samtidigt som de terapeutiska egenskaperna hos dessa värdefulla oljor bevaras. Att förstå rökpunkter, smakprofiler, och näringsmässiga styrkor möjliggör informerade val vid val av matoljor och vinegarer.

Vinäger som funktionell dryck och matlagningsessential

Vinägerns roll i vår kategori matoljor och vinegarer sträcker sig bortom kulinariska tillämpningar och omfattar kraftfulla hälsofördelar när den konsumeras som en funktionell dryck. Äppelcidervinäger, särskilt opastöriserade sorter som innehåller den fördelaktiga moderkulturen", stöder matsmältningshälsan, blodsockerreglering, och naturliga avgiftningsprocesser. Modern forskning validerar traditionella användningsområden, och visar hur ättiksyra och probiotika i kvalitetsvinäger bidrar till metabolisk hälsa och immunfunktion.

Vinägerbaserade drycker representerar en framväxande hälsotrend med rötter i forntida praxis. Utspädd äppelcidervinäger som konsumeras före måltider kan förbättra insulinkänsligheten och främja mättnad, stödja vikthanteringsmål. Fermenteringsprocessen som skapar vinäger producerar nyttiga enzymer och syror som förbättrar näringsupptaget från andra livsmedel. Vårt urval betonar RAW, ofiltrerade vinäger som bevarar dessa bioaktiva föreningar för maximal terapeutisk nytta.

Specialoljor för riktat hälsostöd

Utöver vanliga matoljor, innehåller vår kollektion specialiserade sorter som tar itu med specifika hälsoproblem genom koncentrerad näring. Havtornsolja innehåller sällsynta omega-7-fettsyror som främjar slemhinnornas hälsa och hudens förnyelse. Svartvinbärsfröolja ger ett balanserat förhållande mellan omega-3- och omega-6-fettsyror som ofta saknas i modern kost. Dessa specialoljor i vårt sortiment av matoljor och vinäger erbjuder riktade tillskott genom maten, vilket undviker behovet av separata kosttillskott.

Avokadoolja är ett mångsidigt alternativ som kombinerar hög rökpunkt med exceptionellt näringsvärde. Den är rik på mono UNS aturade fetter och lutein, och främjar hjärthälsan samtidigt som den förbättrar absorptionen av fettlösliga vitaminer från grönsaker. Camelinaolja, en gammal gröda som upplever förnyat intresse, ger en hållbar källa till omega-3 med naturlig stabilitet som förhindrar härskning. En sådan mångfald säkerställer alternativ för alla kostpreferenser och hälsomål.

Traditionell visdom möter modern vetenskap

Den terapeutiska användningen av matoljor och vinäger sträcker sig över årtusenden över kulturer, med modern vetenskap som alltmer validerar traditionella applikationer. Svartkumminolja, som i gamla texter nämns som botar allt utom döden, visar mätbara effekter på immunfunktionen, allergier, och metabolisk hälsa i moderna studier. Denna konvergens av traditionell visdom och vetenskaplig validering styr vårt produktval, och säkerställer erbjudanden med både historisk betydelse och evidensbaserade fördelar.

Senapsolja, som länge använts inom ayurvedisk medicin, uppvisar antimikrobiella egenskaper samtidigt som den ger en distinkt smak till rätter. Vetegroddsolja koncentrerar vitamin E i biotillgänglig form, stöder cellulär hälsa och naturliga anti-agingprocesser. Genom att hedra traditionella användningsområden samtidigt som vi tar till oss vetenskaplig förståelse, bygger vår kollektion av matoljor och vinäger broar mellan gammal helande visdom och moderna näringsbehov.

Hållbar anskaffning och kvalitetssäkring

Kvalitet i matoljor och vinäger börjar med RAW materialval och sträcker sig genom varje bearbetningssteg. Våra leverantörer upprätthåller strikta standarder för frö- och fruktkvalitet, för att säkerställa att oljorna kommer från korrekt mogna, kontamineringsfria källor. I kallpressningsanläggningar används utrustning i rostfritt stål och temperaturövervakning för att bevara känsliga näringsämnen och förhindra oxidation. Denna omsorg om detaljerna resulterar i att oljorna behåller sitt maximala terapeutiska värde.

Hållbar miljö påverkar vårt produktval, genom att gynna leverantörer som använder ekologiska jordbruksmetoder och minimal bearbetning. Många av våra oljor kommer från grödor som kräver mindre resurser än konventionella alternativ, vilket främjar både personlig och planetär hälsa. Glasförpackningar skyddar oljans kvalitet samtidigt som de minskar plastavfallet, vilket återspeglar omfattande hållbarhetsaspekter i hela vårt sortiment av matoljor och vinäger.

Praktiska tillämpningar och riktlinjer för användning

För att maximera fördelarna med premiummatoljor och vinäger krävs kunskap om optimala användningsmetoder. Kallpressade oljor som är rika på poly UNS aturerade fetter fungerar bäst i lågtemperaturtillämpningar salladsdressingar, ytbehandlingsoljor, eller försiktig sautering. Genom att förvara dessa oljor på rätt sätt i svala, mörka förhållanden bevaras deras näringsmässiga integritet och härskning förhindras. Inköp av små partier säkerställer färskhet, eftersom näringstäta oljor har kortare hållbarhet än raffinerade alternativ.

Vinäger används inte bara i matlagning utan även i hälsokurer, hårsköljningar, och naturliga rengöringslösningar. Att skapa dagliga hälsotonics genom att späda äppelcidervinäger med vatten och valfri honung ger en enkel metod för att införliva dess fördelar. Mångsidigheten hos kvalitetsvinäger gör dem till värdefulla tillägg till naturliga hälsorutiner samtidigt som de tjänar traditionella kulinariska syften i marinader, pickles, och smakförbättring.

Integration med holistiska hälsopraktiker

Att se matoljor och vinäger som daglig medicin förvandlar rutinmässig matlagning till medvetet hälsostöd. Medelhavsdietens betoning på olivolja av hög kvalitet korrelerar med minskad risk för kroniska sjukdomar, vilket visar hur dagliga val av oljor påverkar långsiktiga hälsoresultat. Genom att välja oljor baserat på deras terapeutiska egenskaper snarare än bara matlagningsfunktion, blir varje måltid en möjlighet till riktad näringstillförsel.

Genom att rotera olika oljor säkerställs ett varierat näringsintag samtidigt som man förhindrar överdriven konsumtion av omega-6, vilket är vanligt när man är beroende av en enda olja. Genom att skapa personliga oljeblandningar kan man anpassa oljorna efter individuella hälsobehov kombinera antiinflammatoriska oljor för att stödja lederna eller hormonbalanserande oljor för kvinnors hälsa. Detta strategiska förhållningssätt till matoljor och vinäger gör dem till funktionella livsmedel som stödjer ett omfattande välbefinnande.

Förvandla ditt kök till ett hälsocenter

Matoljorna och vinägarna i vår kollektion är mer än kulinariska ingredienser de erbjuder dagliga möjligheter att förbättra hälsan genom medvetna matval. Oavsett om du söker specifika terapeutiska fördelar eller bara uppgraderar till näringstäta alternativ, säkerställer vårt noggrant utvalda urval tillgång till produkter av högsta kvalitet som stöder din hälsoresa. Varje flaska innehåller koncentrerad växtvisdom, redo att förvandla vanliga måltider till närande, helande upplevelser. Utforska vår kollektion Toda y och upptäck hur terapeutiska matoljor och funktionella vinäger kan revolutionera både ditt kök och din hälsa.

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg