Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Vitaminer och kosttillskott
  3. Örter
  4. Pau D'Arco

Pau D'Arco

(8 produkter)
  • Ashwagandha
  • Bacopa
  • Berberin
  • Cascara Sagrada
  • Kattklor (Uña de Gato)
  • Kurkumin och gurkmeja
  • Maskrosrot
  • Djävulsklo
  • Echinacea
  • Vitlök
  • Ginkgo Biloba
  • Gotu Kola
  • Oregano
  • Maca
  • Pau D'Arco
  • Såghämma
  • Rödklöver
  • Rhodiola
  • Tribulus
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • vitaminer, mineraler, probiotika och hudvård inför hösten




    Se nu
  • Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 100 Veg Capsules Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 100 Veg Capsules Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 100 Veg Capsules

    Now Foods

    Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 100 vegokapslar

    5 reviews
    Ordinarie pris 96,39 kr
    Enhetspris0,96 kr vardera
    Visa detaljer
  • Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 250 Veg Capsules Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 250 Veg Capsules Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 250 Veg Capsules

    Now Foods

    Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 250 vegokapslar

    3 reviews
    Ordinarie pris 214,39 kr
    Enhetspris0,86 kr vardera
    Visa detaljer
  • Aliness Pau d'Arco (Lapacho bark powder) 500 mg - 100 Veg Capsules Aliness Pau d'Arco (Lapacho bark powder) 500 mg - 100 Veg Capsules Aliness Pau d'Arco (Lapacho bark powder) 500 mg - 100 Veg Capsules

    Aliness

    Aliness Pau d'Arco (Lapacho barkpulver) 500 mg - 100 veg. kapslar

    1 review
    Ordinarie pris 98,79 kr
    Enhetspris0,99 kr vardera
    Visa detaljer
  • Hepatica Pau d'Arco - 90 Capsules Hepatica Pau d'Arco - 90 Capsules Hepatica Pau d'Arco - 90 Capsules

    Hepatica

    Hepatica Pau d'Arco - 90 kapslar

    1 review
    Ordinarie pris 80,99 kr
    Enhetspris0,90 kr vardera
    Visa detaljer
  • Now Foods Pau D'Arco Extract - 60 ml Now Foods Pau D'Arco Extract - 60 ml Now Foods Pau D'Arco Extract - 60 ml

    Now Foods

    Now Foods Pau D'Arco-extrakt - 60 ml

    1 review
    Ordinarie pris 145,29 kr
    Enhetspris242,15 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Nanga Witaliana Tea, Vitality – 100 g

    Nanga

    Nanga Witaliana Tea, Vitalitet – 100 g

    1 review
    Ordinarie pris 59,49 kr
    Enhetspris594,90 kr /kg
    Visa detaljer
  • Nanga Pau d'Arco Herbal Extract 1:1 - 50 ml

    Nanga

    Nanga Pau d'Arco örtextrakt 1:1 – 50 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 68,79 kr
    Enhetspris137,58 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Swanson Pau d'Arco 500 mg - 100 Capsules

    Swanson

    Swanson Pau d'Arco 500 mg – 100 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 92,79 kr
    Enhetspris0,93 kr vardera
    Visa detaljer

Pau D'Arco: Naturens kraftfulla immunförsvarsförstärkare och hälsobringare

Upptäck de anmärkningsvärda fördelarna med Pau D'Arco, ett beprövat växtbaserat tillskott som har bidragit till hälsa och välbefinnande i århundraden. På Medpak, är vi stolta över att erbjuda högkvalitativa Pau D'Arco-tillskott som hjälper dig att utnyttja kraften i detta extraordinära naturläkemedel.

Vad är Pau D'Arco?

Pau D'Arco härrör från innerbarken på Tabebuia-trädet, som härstammar från de frodiga regnskogarna i Sydamerika. Denna potenta ört har varit en hörnsten i traditionell medicin, uppskattad för sina olika hälsostödjande egenskaper. Den är rik på unika föreningar som lapachol, quercetin, och beta-lapachone, Pau D'Arco erbjuder en naturlig metod för att stärka kroppens försvar och främja allmänt välbefinnande.

De hälsofrämjande fördelarna med Pau D'Arco

  • Stöd för immunsystemet: Pau D'Arco är känd för sin förmåga att stärka immunförsvaret. Dess naturliga föreningar arbetar synergistiskt för att stärka kroppens försvarsmekanismer, vilket hjälper till att skydda mot olika infektioner och sjukdomar.
  • Antioxidantkraftverk: Packad med potenta antioxidanter, Pau D'Arco hjälper till att bekämpa fria radikaler, vilket minskar oxidativ stress och stöder kroppens naturliga läkningsprocesser.
  • Antiinflammatoriska egenskaper: Örtens antiinflammatoriska effekter kan bidra till att lindra olika inflammatoriska tillstånd, vilket främjar komfort och allmän hälsa.
  • Matsmältningshälsa: Vissa studier tyder på att Pau D'Arco kan stödja matsmältningshälsan genom att främja nyttiga tarmbakterier och potentiellt lindra matsmältningsbesvär.
  • Hudhälsa: De svampdödande och antimikrobiella egenskaperna hos Pau D'Arco gör den till en värdefull allierad för att upprätthålla en frisk hud.

Varför välja Medpaks Pau D'Arco-kosttillskott?

På Medpak, är vi fast beslutna att förse dig med Pau D'Arco-tillskott av högsta kvalitet:

  • Kommer från förstklassig bark från Tabebuia-trädet
  • Extraheras omsorgsfullt för att bevara potenta bioaktiva föreningar
  • Testas noggrant för renhet och styrka
  • Fri från artificiella tillsatser och fyllmedel
  • Finns i praktisk kapselform form för enkel integrering i din dagliga rutin

Våra Pau D'Arco-tillskott är det perfekta komplementet till en hälsosam livsstil, oavsett om du vill stärka ditt immunförsvar, stödja kroppens naturliga läkningsprocesser, eller förbättra din allmänna vitalitet.

Hur du införlivar Pau D'Arco i din hälsorutin

Att lägga till Pau D'Arco i din dagliga rutin är enkelt. Vi rekommenderar att du tar våra Pau D'Arco-kapslar enligt anvisningarna på produktetiketten, vanligtvis en eller två gånger dagligen i samband med måltid. För en helhetssyn på immunhälsa, kan du överväga att kombinera Pau D'Arco med andra immunförstärkande kosttillskott från vår Immune System-kollektion .

Som med alla kosttillskott, rekommenderar vi att du rådgör med sjukvårdspersonal innan du börjar med Pau D'Arco, särskilt om du har befintliga hälsotillstånd eller är gravid eller ammar.

Upplev Pau D'Arco Difference

Omfamna naturens kraft och ge din hälsa det stöd den förtjänar med Medpaks Pau D'Arco-tillskott. De kommer från hjärtat av Sydamerikas regnskogar och har använts traditionellt i århundraden, våra Pau D'Arco-produkter erbjuder en naturlig väg till ökat välbefinnande.

Är du redo att stärka ditt immunförsvar och din allmänna hälsa på ett naturligt sätt? Utforska våra Pau D'Arco-tillskott Toda y och ta det första steget mot en hälsosammare, mer livlig dig!

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg