Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Baby
  3. Barnhygien

Barnhygien

(51 produkter)
  • Graviditet och moderskap
  • Matning av barn
  • Barns hälsa
  • Barnhygien
  • Barnnäring
  • Nappar
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • vitaminer, mineraler, probiotika och hudvård inför hösten




    Se nu
  • Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Blue Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Blue Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Blue Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Blue Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Blue
    Slut

    Simed

    Simed Sonic Tandborste 360 för barn U-formad 2 i 1 - Blå

    2 reviews
    Ordinarie pris 229,89 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Pink Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Pink Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Pink Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Pink Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Pink

    Simed

    Simed Sonic Tandborste 360 för barn U-formad 2 i 1 - Rosa

    No reviews
    Ordinarie pris 223,99 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Green Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Green Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Green Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Green Simed Sonic Toothbrush 360 for Children U-shape 2 in 1 - Green
    Slut

    Simed

    Simed Sonic Tandborste 360 för barn U-formad 2 i 1 - Grön

    2 reviews
    Ordinarie pris 222,89 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Rose of Bulgaria Kid's 2-in-1 Gel and Shampoo for Children - 200 ml Rose of Bulgaria Kid's 2-in-1 Gel and Shampoo for Children - 200 ml Rose of Bulgaria Kid's 2-in-1 Gel and Shampoo for Children - 200 ml

    BioFresh

    Rose of Bulgaria Kid's 2-i-1 Gel och schampo för barn - 200 ml

    2 reviews
    Ordinarie pris 45,39 kr
    Enhetspris22,70 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Johnson's Baby Powder - 400 g

    Johnson & Johnson

    Johnson's Baby Powder – 400 g

    4 reviews
    Ordinarie pris 87,49 kr
    Enhetspris218,73 kr /kg
    Visa detaljer
  • Cantu Kids Gentle Shampoo - 237 ml
    Slut

    Cantu

    Cantu Kids milt schampo - 237 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 74,69 kr
    Enhetspris315,15 kr /l
    Visa detaljer
  • Simed Cotton Training Panties - Frog

    Simed

    Simed Träningstrosor i bomull - Groda

    No reviews
    Ordinarie pris 49,79 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Simed Cotton Training Panties - Doggie
    Slut

    Simed

    Simed Träningstrosor i bomull - Doggie

    No reviews
    Ordinarie pris 48,59 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Cantu Kids Moisturising Hair Conditioner for Children - 237 ml

    Cantu

    Cantu Kids Återfuktande hårbalsam för barn - 237 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 76,99 kr
    Enhetspris324,85 kr /l
    Visa detaljer
  • Simed Cotton Training Panties - Fox

    Simed

    Simed Träningstrosor i bomull - Fox

    No reviews
    Ordinarie pris 52,19 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Simed Silicone Tip/Head for Sonic Toothbrush 360 ES3 - 1 Piece

    Simed

    Simed Silikonspets/-huvud för Sonic Toothbrush 360 ES3 - 1 del

    No reviews
    Ordinarie pris 68,79 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Pierpaoli Bioconte Baby Face, Hand, and Intimate Hygiene Wash for Children - 300 ml
    Slut

    Pierpaoli

    Pierpaoli Bioconte Baby Face, Hand, och intimhygientvål för barn – 300 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 55,89 kr
    Enhetspris186,30 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Pierpaoli Bioconte Bathing Lotion for Babies and Children 2in1 - 500 ml

    Pierpaoli

    Pierpaoli Bioconte Badlotion för spädbarn och barn 2in1 - 500 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 79,29 kr
    Enhetspris158,58 kr /l
    Visa detaljer
  • Urtekram Gentle Baby Shampoo with Calendula - 250 ml Urtekram Gentle Baby Shampoo with Calendula - 250 ml Urtekram Gentle Baby Shampoo with Calendula - 250 ml

    Urtekram

    Urtekram Mjukt babyschampo med ringblomma - 250 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 110,89 kr
    Enhetspris443,56 kr /l
    Visa detaljer
  • Philips Avent Baby Care Set, Blue Philips Avent Baby Care Set, Blue Philips Avent Baby Care Set, Blue
    Slut

    Philips

    Philips Avent Baby Care Set, Blå

    No reviews
    Ordinarie pris 250,89 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Simed Standard Tip/Head for Sonic Toothbrush 360 ES3 - 1 Piece Simed Standard Tip/Head for Sonic Toothbrush 360 ES3 - 1 Piece
    Slut

    Simed

    Simed Standardspets/-huvud för Sonic Toothbrush 360 ES3 - 1 del

    No reviews
    Ordinarie pris 29,09 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Simed Cloth Nappy Cover - Street

    Simed

    Simed Överdrag för tygblöja - Street

    No reviews
    Ordinarie pris 65,99 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Simed Cloth Nappy Cover - Africa

    Simed

    Simed Tygblöjöverdrag - Afrika

    1 review
    Ordinarie pris 72,99 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Simed Cloth Nappy Cover - Green

    Simed

    Simed Tygblöjöverdrag - Grön

    No reviews
    Ordinarie pris 63,69 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Simed Cloth Nappy Cover - Red

    Simed

    Simed Tygblöjöverdrag - Röd

    No reviews
    Ordinarie pris 57,89 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Pierpaoli Ekos Baby Bath Lotion for Babies and Children, No Tears - 400 ml Pierpaoli Ekos Baby Bath Lotion for Babies and Children, No Tears - 400 ml Pierpaoli Ekos Baby Bath Lotion for Babies and Children, No Tears - 400 ml
    Slut

    Pierpaoli

    Pierpaoli Ekos Baby Bath Lotion för spädbarn och barn, No Tears - 400 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 80,39 kr
    Enhetspris200,98 kr /l
    Visa detaljer
  • Simed Nappy Liner 14 x 33 cm 3 Layer Microfibre - 1 piece

    Simed

    Simed Blöjfoder 14 x 33 cm 3 lager mikrofiber - 1 st

    No reviews
    Ordinarie pris 26,59 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Zuzii Bamboo Toothbrush for Children, Soft Bristles, Brown Zuzii Bamboo Toothbrush for Children, Soft Bristles, Brown

    Zuzii

    Zuzii bambutandborste för barn, Mjuka borst, Brun

    No reviews
    Ordinarie pris 29,09 kr
    Enhetspris29,09 kr vardera
    Visa detaljer
  • Föregående
  • Sida 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nästa

Hygien för barn: Skonsam vård för känslig hud och växande leenden

På Medpak, anser vi att hygienprodukter för barn ska vara lika rena och skonsamma som de små de vårdar. Med 10 års erfarenhet av att välja ut premiumprodukter inom hälsa och skönhet, erbjuder vi ett omfattande sortiment av hygienartiklar för barn som kombinerar effektivitet med naturliga, hudvänliga formuleringar. Varje produkt i vår kollektion är noggrant utvald för att respektera ditt barns känsliga hud och samtidigt stödja miljömässig hållbarhet.

Badprodukter för skonsam rengöring

Badtiden ska vara en lugnande, vårdande upplevelse för ditt barn. Vår badkollektion innehåller skonsamma rengöringsmedel, schampon, och badtillsatser som är särskilt framtagna för spädbarnshud. Dessa produkter upprätthåller den naturliga fuktbalansen och skyddsbarriären i ditt barns känsliga hud, med hjälp av växtbaserade ingredienser som rengör effektivt utan att ta bort eteriska oljor. Från nyfödda med känslig hud till aktiva småbarn, gör våra badprodukter den dagliga rengöringen till en skonsam, njutbar ritual.

Skyddande krämer och hudvård

Barns hud kräver särskilt skydd mot miljöfaktorer och irritation. Våra krämer och hudvårdsprodukter för barn innehåller närande, naturliga ingredienser som bildar en skyddande barriär samtidigt som de låter huden andas. Dessa formuleringar är fria från starka kemikalier, artificiella dofter, och potentiella irriterande ämnen, och fokuserar istället på lugnande växtextrakt, naturliga oljor, och milda fuktgivare som håller ditt barns hud frisk och bekväm genom alla utvecklingsstadier.

Diapering Solutions: Komfort möter hållbarhet

Moderna föräldrar förstår att valet av blöjor påverkar både barnets komfort och miljön. Vår kollektion innehåller miljövänliga blöjor, badblöjor, och träningsbyxor som är utformade med båda dessa aspekter i åtanke. Till skillnad från konventionella alternativ, använder våra biologiskt nedbrytbara blöjor naturliga, hållbara material som låter huden andas samtidigt som de ger utmärkt absorption och läckageskydd. Dessa produkter bryts ned betydligt snabbare än traditionella blöjor, vilket minskar miljöpåverkan utan att kompromissa med prestanda.

Våtservetter för skonsam rengöring

Våra våtservetter utmärker sig med sina rena, minimala formuleringar. Dessa våtservetter innehåller främst filtrerat vatten och skonsamma växtextrakt med återfuktande egenskaper, och rengör effektivt samtidigt som de återfuktar huden. De är fria från starka rengöringsmedel, torkande alkoholer, och artificiella dofter, och passar inte bara för blöjbyten utan även för skonsam rengöring av händer och ansikte under hela dagen, vilket minimerar risken för irritation eller allergiska reaktioner.

Munvård utformad för växande leenden

Att etablera goda munhygienvanor börjar tidigt. Våra barntandborstar är utformade med tanke på växande munnar, med åldersanpassade storlekar, mjuka borst, och ergonomiska handtag som gör borstningen enkel och effektiv. Tillsammans med skonsamma, barnvänliga tandkrämer, hjälper dessa verktyg till att etablera positiva tandvårdsrutiner samtidigt som de skyddar känsligt tandkött och framväxande tänder under dessa viktiga utvecklingsår.

Den naturliga fördelen med barnhygien

Fördelarna med naturliga, miljövänliga hygienprodukter sträcker sig bortom omedelbar hudkomfort. Genom att undvika potentiellt skadliga kemikalier som finns i konventionella produkter, stödjer du ditt barns långsiktiga hälsa samtidigt som du bidrar till en hållbar miljö. Naturliga ingredienser arbetar i harmoni med ditt barns hud, och minskar risken för irritation och allergiska reaktioner samtidigt som de ger effektiv rengöring och skydd.

Complete Children's Care Solutions

För ett holistiskt synsätt på ditt barns välbefinnande, utforska våra kompletterande kollektioner. Vårt Children's Health -sortiment erbjuder naturliga kosttillskott och läkemedel för att stödja inre välbefinnande, medan vår Feeding Infants & Young Children -kollektion tillhandahåller allt som behövs för hälsosam kost. För lugnande komfort, erbjuder vårt urval av nappar och bitringar säkra, utvecklingsanpassade alternativ.

Medpaks kvalitetsåtagande

Varje hygienprodukt för barn i vår kollektion genomgår en noggrann bedömning innan den får plats i vår katalog. Vi samarbetar med tillverkare som delar vårt engagemang för kvalitet, hållbarhet, och skonsamma formuleringar. Denna rigorösa urvalsprocess säkerställer att när du väljer Medpak för ditt barns hygienbehov, får du produkter som uppfyller de högsta standarderna för säkerhet, effektivitet, och miljöansvar.

Välj Medpak för hygienprodukter för barn som vårdar känslig hud med naturliga ingredienser samtidigt som de stöder hållbara metoder. Med vårt noggrant utvalda sortiment av badprodukter, hudvård, blöjor, och munvårdsprodukter, kan du skapa hälsosamma hygienrutiner som skyddar ditt barn Toda och samtidigt bevarar miljön för morgondagen.

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg