Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Smink
  3. Ansiktssmink
  4. Övrigt Ansiktssmink

Övrigt Ansiktssmink

(17 produkter)
  • BB- och CC-krämer
  • Foundations
  • Kuddefoundations
  • Annat ansiktssmink
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • vitaminer, mineraler, probiotika och hudvård inför hösten




    Se nu
  • Enough Collagen Cover Tip Concealer - 01 Light Beige Enough Collagen Cover Tip Concealer - 01 Light Beige
    Slut

    Enough

    Enough Collagen Cover Tip Concealer - 01 Ljusbeige

    2 reviews
    Ordinarie pris 48,99 kr
    Enhetspris5 443,33 kr /kg
    Visa detaljer
  • Enough Collagen Hydro Moisture Two Way Cake Shade 13 + Refill (13 g+13 g) Enough Collagen Hydro Moisture Two Way Cake Shade 13 + Refill (13 g+13 g)
    Slut

    Enough

    Enough Collagen Hydro Moisture Two Way Cake Shade 13 + Refill (13 g+13 g)

    1 review
    Ordinarie pris 151,69 kr
    Enhetspris11,67 kr /g
    Visa detaljer
  • Innisfree No Sebum Blur Primer - 25 ml Innisfree No Sebum Blur Primer - 25 ml
    Slut

    Innisfree

    Innisfree No Sebum Blur Primer - 25 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 157,49 kr
    Enhetspris63,00 kr /10ml
    Visa detaljer
  • Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml

    Heimish

    Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 186,69 kr
    Enhetspris4 667,25 kr /l
    Visa detaljer
  • VT Cosmetics Cica No-Sebum Mild Powder - 5 g VT Cosmetics Cica No-Sebum Mild Powder - 5 g
    Slut

    VT Cosmetics

    VT Cosmetics Cica No-Sebum Mild Powder - 5 g

    No reviews
    Ordinarie pris 69,99 kr
    Enhetspris14,00 kr /g
    Visa detaljer
  • Enough Collagen Hydro Moisture Two Way Cake Powder + Refill - Shade 21
    Slut

    Enough

    Enough Collagen Hydro Moisture Two Way Cake Powder + Refill - Nyans 21

    1 review
    Ordinarie pris 149,39 kr
    Enhetspris5 745,77 kr /kg
    Visa detaljer
  • SkinFood Salmon Darkcircle Creamy Concealer with Peptides - 10 g #00 Light SkinFood Salmon Darkcircle Creamy Concealer with Peptides - 10 g #01 Blooming SkinFood Salmon Darkcircle Creamy Concealer with Peptides - 10 g #02 Beige SkinFood Salmon Darkcircle Creamy Concealer with Peptides - 10 g SkinFood Salmon Darkcircle Creamy Concealer with Peptides - 10 g

    SkinFood

    SkinFood Salmon Darkcircle Creamy Concealer med peptider – 10 g

    No reviews
    Ordinarie pris 210,09 kr
    Enhetspris2 100,90 kr /100g
    Visa detaljer
  • Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 21N Transparent Beige Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 21N Transparent Beige Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 21N Transparent Beige
    Slut

    Enough

    Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 21N Transparent Beige

    2 reviews
    Ordinarie pris 163,29 kr
    Enhetspris628,04 kr /100g
    Visa detaljer
  • Enough Collagen Hydro Moisture Two Way Cake Powder + Refill - Shade 23

    Enough

    Enough Collagen Hydro Moisture Two Way Cake Powder + Refill - Nyans 23

    No reviews
    Ordinarie pris 155,09 kr
    Enhetspris5 965,00 kr /kg
    Visa detaljer
  • TIRTIR Mask Fit Make Up Fixer - 80 ml TIRTIR Mask Fit Make Up Fixer - 80 ml TIRTIR Mask Fit Make Up Fixer - 80 ml

    TIRTIR

    TIRTIR Mask Fit Make Up Fixer – 80 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 139,99 kr
    Enhetspris174,99 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Enough Ultra X10 Two Way Cake Mattifying Powder with SPF50+ - Shade 21 Enough Ultra X10 Two Way Cake Mattifying Powder with SPF50+ - Shade 21 Enough Ultra X10 Two Way Cake Mattifying Powder with SPF50+ - Shade 21 Enough Ultra X10 Two Way Cake Mattifying Powder with SPF50+ - Shade 21

    Enough

    Enough Ultra X10 Two Way Cake Mattifying Powder med SPF50+ - Nyans 21

    No reviews
    Ordinarie pris 175,09 kr
    Enhetspris1 591,73 kr /100g
    Visa detaljer
  • Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 13N Bright Beige Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 13N Bright Beige Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 13N Bright Beige

    Enough

    Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 13N Bright Beige

    No reviews
    Ordinarie pris 169,19 kr
    Enhetspris650,73 kr /100g
    Visa detaljer
  • L'Oréal Paris True Match Moisturising Primer, N2 Vanilla - 30 ml L'Oréal Paris True Match Moisturising Primer, N2 Vanilla - 30 ml
    Slut

    L'Oréal Paris

    L'Oréal Paris True Match Återfuktande Primer, N2 Vanilj - 30 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 157,49 kr
    Enhetspris524,97 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Paese My Skin Icon Concealer, Shade 1.5 Light Beige - 6,5 ml Paese My Skin Icon Concealer, Shade 1.5 Light Beige - 6,5 ml Paese My Skin Icon Concealer, Shade 1.5 Light Beige - 6,5 ml Paese My Skin Icon Concealer, Shade 1.5 Light Beige - 6,5 ml
    Slut
    Nyhet

    Paese

    Paese My Skin Icon Concealer, nyans 1.5 Light Beige – 6,5 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 101,59 kr
    Enhetspris15 629,23 kr /l
    Visa detaljer
  • Paese Run For Cover Concealer, Shade 20 Ivory - 9 ml Paese Run For Cover Concealer, Shade 20 Ivory - 9 ml Paese Run For Cover Concealer, Shade 20 Ivory - 9 ml Paese Run For Cover Concealer, Shade 20 Ivory - 9 ml Paese Run For Cover Concealer, Shade 20 Ivory - 9 ml
    Nyhet

    Paese

    Paese Run For Cover Concealer, nyans 20 Ivory – 9 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 76,99 kr
    Enhetspris8 554,44 kr /l
    Visa detaljer
  • Missha M BB Boomer Pearl Makeup Primer - 40 ml Missha M BB Boomer Pearl Makeup Primer - 40 ml
    Nyhet

    Missha

    Missha M BB Boomer Pearl Makeup Primer – 40 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 150,49 kr
    Enhetspris3 762,25 kr /l
    Visa detaljer
  • Paese Puff Cloud Peptide Concealer, Shade 02N Nude - 7 ml Paese Puff Cloud Peptide Concealer, Shade 02N Nude - 7 ml Paese Puff Cloud Peptide Concealer, Shade 02N Nude - 7 ml Paese Puff Cloud Peptide Concealer, Shade 02N Nude - 7 ml Paese Puff Cloud Peptide Concealer, Shade 02N Nude - 7 ml
    Slut
    Nyhet

    Paese

    Paese Puff Cloud Peptide Concealer, nyans 02N Nude – 7 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 109,59 kr
    Enhetspris15 655,71 kr /l
    Visa detaljer

Essentiell ansiktsmakeup för professionella resultat

Fullända din felfria hy med Medpaks utvalda kollektion av essentiell ansiktsmakeup, med högpresterande concealers, primers, och fixerande puder. Dessa produkter av professionell kvalitet utgör grunden för varje polerad makeuplook, och arbetar tillsammans för att perfekt, förbereda, och fixera din hy för användning hela dagen. Med utgångspunkt i vår tioåriga erfarenhet av att betjäna skönhetsentusiaster över hela Europa, har vi valt ut varje produkt för dess förmåga att leverera exceptionella resultat samtidigt som den bibehåller hudens hälsa.

Concealers för riktad perfektion

Vår concealerkollektion tillgodoser alla täckningsbehov, från att ljusa upp under ögonen till att kamouflera blemmor och rodnad. Moderna concealers går utöver enkel täckning, och innehåller behandlingsingredienser som koffein för att minska svullnader, C-vitamin för att ljusa upp mörka ringar, och salicylsyra för fläckbehandling. Dessa multitasking-formler arbetar för att förbättra hudproblem samtidigt som de ger omedelbar täckning, vilket gör dem till ovärderliga tillägg till din ansiktsmakeuprutin.

Våra concealers finns i olika formuleringar, inklusive flytande, kräm, och stickformat, och erbjuder lösningar för alla hudtyper och problem. Återfuktande formulas med hyaluronsyra förhindrar veck i känsliga områden under ögonen, medan långtidshållbara alternativ säkerställer att täckningen sitter kvar under dina mest hektiska dagar. De olika nyanserna i vår kollektion säkerställer att alla kan hitta sin perfekta matchning för sömlös blandning.

Makeup Primers for Lasting Beauty

Förvandla din makeupapplicering och hållbarhet med vårt urval av primers för ansiktsmakeup som är utformade för att skapa den perfekta ytan för felfria resultat. Dessa viktiga förberedande produkter jämnar ut hudens struktur, minimerar porer, kontrollerar olja, och säkerställer att din makeup fäster ordentligt för långvarig användning. Vår primerkollektion innehåller silikonbaserade alternativ för att fylla ut fina linjer, vattenbaserade formler för känslig hud, och uppljusande primers som skapar en subtil lyster under din foundation.

Många primers i vårt sortiment fungerar även som hudvårdsbehandlingar, med ingredienser som niacinamid för uppljusande, grönt te för antioxidantskydd, och hyaluronsyra för återfuktning. Denna dubbla funktion gör primers till en intelligent investering i både omedelbar makeup och långsiktig hudförbättring.

Setting Powders for Flawless Finish

Lås in din perfekta ansiktsmakeup med vårt omfattande urval av setting powders, från genomskinliga alternativ som fungerar på alla hudtoner till färgkorrigerande puder som tar itu med specifika problem. Dessa finmyllade formler fixerar flytande och krämiga produkter utan att lägga till vikt eller textur, och säkerställer att din noggrant applicerade makeup håller sig fräsch och överföringsbeständig hela dagen.

Vår kollektion med fixeringspuder innehåller alternativ för alla finishpreferenser och hudtyper. Mattifierande puder med oljeabsorberande teknik håller glansen borta för kombinerad och fet hy, medan lystergivande puder ger en subtil lyster till torr eller mogen hy. Många formler innehåller hudvänliga ingredienser som bambuextrakt för oljekontroll och silkesproteiner för en jämn, raffinerad finish.

Professionella tekniker för applicering av ansiktsmakeup

För att uppnå professionella resultat med ansiktsmakeup måste du förstå rätt appliceringstekniker och produktlager. Börja med en primer som är anpassad till din hudtyp och dina hudproblem, och låt den sätta sig innan du applicerar foundation. Använd concealers strategiskt efter foundation för att undvika överapplicering, och avsluta med en lätt pudring av setting powder med fokus på områden som är benägna att bli veckade eller oljiga.

Nyckeln till en naturlig ansiktsmakeup ligger i att använda rätt verktyg och tekniker. Våra produkter fungerar utmärkt med olika appliceringsmetoder, från traditionella borstar och svampar till innovativa silikonapplikatorer, så att du kan anpassa din rutin för optimala resultat.

Skapa en komplett ansiktsmakeupkollektion

Att skapa ett omfattande ansiktsmakeupkit börjar med att identifiera dina specifika behov och välja produkter som fungerar synergistiskt. Vår kollektion gör det enkelt att bygga upp en anpassad rutin som tillgodoser dina unika behov och samtidigt förenklar den dagliga appliceringen. Kombinera dessa basprodukter med produkter från vår ansiktsrengöring serie för korrekt borttagning av makeup, och utforska våra behandlingsserum för att förbättra hudens tillstånd under din makeup.

På Medpak, förstår vi att basprodukter för ansiktsmakeup av hög kvalitet gör skillnaden mellan bra och fantastisk makeup. Varje produkt i vår kollektion genomgår noggrann utvärdering för att säkerställa att den uppfyller våra standarder för prestanda, ingredienskvalitet, och hudkompatibilitet TiB ilitet. Vi samarbetar med betrodda leverantörer för att kunna erbjuda dig autentiska produkter från varumärken som är erkända för sin innovation och sitt engagemang för hälsosam skönhet.

Utforska vårt kompletta sortiment av essentiella produkter för ansiktsmakeup Toda y och upplev hur rätt produkter kan lyfta hela din sminkrutin. Oavsett om du vill fullända din vardagslook eller förbereda dig för speciella tillfällen, ger vår kollektion dig de verktyg du behöver för ett genomgående vackert resultat. Komplettera din skönhetsrutin med våra ögonvårdstillskott för att stödja friska, ljusa ögon som kompletterar din felfria hy.

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg