Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Skönhet
  3. Munvård
  4. Tandkräm

Tandkräm

(52 produkter)
  • Munsköljmedel
  • Tandborstar
  • Tandkräm
  • Ersättningsborsthuvuden
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • vitaminer, mineraler, probiotika och hudvård inför hösten




    Se nu
  • Dabur Herbal Toothpaste Clove - 100 ml Dabur Herbal Toothpaste Clove - 100 ml

    Dabur

    Dabur Växtbaserad tandkräm kryddnejlika - 100 ml

    6 reviews
    Ordinarie pris 53,59 kr
    Enhetspris53,59 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Dabur RED Toothpaste - 100 g Dabur RED Toothpaste - 100 g Dabur RED Toothpaste - 100 g Dabur RED Toothpaste - 100 g

    Dabur

    Dabur RED Tandkräm - 100 g

    15 reviews
    Ordinarie pris 53,59 kr
    Enhetspris535,90 kr /kg
    Visa detaljer
  • Dabur Active Charcoal Whitening Toothpaste - 100 ml Dabur Active Charcoal Whitening Toothpaste - 100 ml

    Dabur

    Dabur Active Charcoal Whitening Tandkräm - 100 ml

    5 reviews
    Ordinarie pris 52,49 kr
    Enhetspris52,49 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Apeiron Toothpaste with 24 Ayurvedic Herbs - 75 ml
    Slut
    10% rabatt

    Apeiron

    Apeiron Tandkräm med 24 ayurvediska örter - 75 ml

    6 reviews
    Försäljningspris 84,04 kr Ordinarie pris 93,39 kr
    Enhetspris112,05 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Dabur Herbal Toothpaste Basil - 100 ml Dabur Herbal Toothpaste Basil - 100 ml Dabur Herbal Toothpaste Basil - 100 ml

    Dabur

    Dabur Växtbaserad tandkräm Basilika - 100 ml

    4 reviews
    Ordinarie pris 53,59 kr
    Enhetspris53,59 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Dabur Herbal Toothpaste Neem - 100 ml Dabur Herbal Toothpaste Neem - 100 ml

    Dabur

    Dabur Växtbaserad tandkräm Neem - 100 ml

    5 reviews
    Ordinarie pris 47,89 kr
    Enhetspris47,89 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Dabur Red Toothbrush + Herbal Toothpaste - 200 g Dabur Red Toothbrush + Herbal Toothpaste - 200 g Dabur Red Toothbrush + Herbal Toothpaste - 200 g Dabur Red Toothbrush + Herbal Toothpaste - 200 g Dabur Red Toothbrush + Herbal Toothpaste - 200 g Dabur Red Toothbrush + Herbal Toothpaste - 200 g Dabur Red Toothbrush + Herbal Toothpaste - 200 g Dabur Red Toothbrush + Herbal Toothpaste - 200 g

    Dabur

    Dabur Röd tandborste + örttandkräm - 200 g

    8 reviews
    Ordinarie pris 74,79 kr
    Enhetspris37,40 kr /100g
    Visa detaljer
  • Dabur Promise Clove Toothpaste - 100 ml

    Dabur

    Dabur Promise Clove Tandkräm - 100 ml

    2 reviews
    Ordinarie pris 27,89 kr
    Enhetspris278,90 kr /l
    Visa detaljer
  • Himalaya Gum Expert Stain Away - 75 ml
    Slut

    Himalaya

    Himalaya Gum Expert Stain Away - 75 ml

    5 reviews
    Ordinarie pris 38,39 kr
    Enhetspris51,19 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Dabur Herbal Toothpaste, Aloe Vera - 100 ml Dabur Herbal Toothpaste, Aloe Vera - 100 ml

    Dabur

    Dabur Herbal Toothpaste, Aloe Vera - 100 ml

    4 reviews
    Ordinarie pris 52,49 kr
    Enhetspris52,49 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Urtekram Toothpaste without Fluoride Eucalyptus - 75 ml Urtekram Toothpaste without Fluoride Eucalyptus - 75 ml Urtekram Toothpaste without Fluoride Eucalyptus - 75 ml

    Urtekram

    Urtekram Tandkräm utan fluor Eukalyptus - 75 ml

    1 review
    Ordinarie pris 65,29 kr
    Enhetspris87,05 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Cannaderm Cannadent Toothpaste - 75 g Cannaderm Cannadent Toothpaste - 75 g Cannaderm Cannadent Toothpaste - 75 g Cannaderm Cannadent Toothpaste - 75 g Cannaderm Cannadent Toothpaste - 75 g Cannaderm Cannadent Toothpaste - 75 g Cannaderm Cannadent Toothpaste - 75 g Cannaderm Cannadent Toothpaste - 75 g

    Cannaderm

    Cannaderm Cannadent tandkräm - 75 g

    2 reviews
    Ordinarie pris 105,09 kr
    Enhetspris140,12 kr /100g
    Visa detaljer
  • Nature's Answer PerioBrite Whitening Toothpaste - 113 g

    Nature's Answer

    Nature's Answer PerioBrite Whitening Tandkräm - 113 g

    2 reviews
    Ordinarie pris 103,89 kr
    Enhetspris919,38 kr /kg
    Visa detaljer
  • Urtekram Toothpaste without Fluoride Mint and Green Tea - 75 ml Urtekram Toothpaste without Fluoride Mint and Green Tea - 75 ml

    Urtekram

    Urtekram Tandkräm utan fluor Mint och grönt te - 75 ml

    1 review
    Ordinarie pris 52,49 kr
    Enhetspris699,87 kr /l
    Visa detaljer
  • Urtekram Toothpaste without Fluoride Tea Tree - 75 ml

    Urtekram

    Urtekram Tandkräm utan fluor Tea Tree - 75 ml

    1 review
    Ordinarie pris 64,09 kr
    Enhetspris85,45 kr /100ml
    Visa detaljer
  • APAGARD Premio Premium Type Whitening Toothpaste with Hydroxyapatite - 53 g APAGARD Premio Premium Type Whitening Toothpaste with Hydroxyapatite - 53 g
    Slut

    APAGARD

    APAGARD Premio Premium Type Whitening Tandkräm med Hydroxiapatit - 53 g

    1 review
    Ordinarie pris 151,79 kr
    Enhetspris286,40 kr /100g
    Visa detaljer
  • Anthyllis Fluoride-free Children's Toothpaste with Strawberry - 75 ml Anthyllis Fluoride-free Children's Toothpaste with Strawberry - 75 ml
    Slut

    Pierpaoli

    Anthyllis Fluorfri barntandkräm med St RAW bär - 75 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 67,69 kr
    Enhetspris90,25 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Urtekram Toothpaste without Fluoride Aloe Vera - 75 ml
    Slut

    Urtekram

    Urtekram Tandkräm utan fluor Aloe Vera - 75 ml

    2 reviews
    Ordinarie pris 58,39 kr
    Enhetspris77,85 kr /100ml
    Visa detaljer
  • APAGARD Premio Premium Type Whitening Toothpaste - 105 g APAGARD Premio Premium Type Whitening Toothpaste - 105 g
    Slut
    10% rabatt

    APAGARD

    APAGARD Premio Premium Type Whitening Tandkräm - 105 g

    No reviews
    Försäljningspris 253,49 kr Ordinarie pris 282,69 kr
    Enhetspris2 414,19 kr /kg
    Visa detaljer
  • Dabur Toothpaste with Black Seed - 100 ml Dabur Toothpaste with Black Seed - 100 ml Dabur Toothpaste with Black Seed - 100 ml

    Dabur

    Dabur Tandkräm med svartkummin – 100 ml

    4 reviews
    Ordinarie pris 52,49 kr
    Enhetspris524,90 kr /l
    Visa detaljer
  • APAGARD M Plus Standard Type Hydroxyapatite Toothpaste - 130 g APAGARD M Plus Standard Type Hydroxyapatite Toothpaste - 130 g
    Slut

    APAGARD

    APAGARD M Plus Standard Type Hydroxyapatite Tandkräm - 130 g

    1 review
    Ordinarie pris 245,29 kr
    Enhetspris1 886,85 kr /kg
    Visa detaljer
  • Himalaya Toothpaste with Neem and Pomegranate - 75 ml Himalaya Toothpaste with Neem and Pomegranate - 75 ml

    Himalaya

    Himalaya Tandkräm med Neem och Granatäpple - 75 ml

    2 reviews
    Ordinarie pris 59,49 kr
    Enhetspris79,32 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Himalaya Toothpaste with Mint - 75 ml Himalaya Toothpaste with Mint - 75 ml
    Slut

    Himalaya

    Himalaya Tandkräm med mint - 75 ml

    1 review
    Ordinarie pris 58,39 kr
    Enhetspris77,85 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Föregående
  • Sida 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nästa

Välj rätt tandkräm för ett friskt, strålande leende

Att välja rätt tandkräm är avgörande för att upprätthålla optimal munhälsa. Kvalitetstandkräm är mer än attraktiva förpackningar och starka mintsmaker; den ska innehålla ingredienser som effektivt bekämpar skadliga bakterier, förebygger tandsjukdomar, och främjar övergripande munhälsa.

Viktiga ingredienser i effektiva tandkrämer

  • Fluorid: Oumbärlig för remineralisering av emaljen och förebyggande av karies
  • Slipmedel: Som kalciumkarbonat eller kiseldioxid, för att avlägsna plack och ytfläckar
  • Antimineraliseringsmedel: Som pyrofosfater, för att förhindra tandstensbildning
  • En TiB acterial komponenter: För att bekämpa bakterier som orsakar tandköttssjukdomar

Tandkrämer för specifika munvårdsbehov

Vårt breda utbud av tandkrämer tillgodoser olika tandvårdsbehov:

  • Tandkräm mot hål i tänderna: Innehåller fluor och xylitol för att stärka emaljen och minska bakterier
  • Tandkräm mot känslighet: Innehåller lugnande ingredienser för dem med känsliga tänder
  • Tandkräm för blekning: Hjälper till att ta bort ytliga fläckar för ett ljusare leende
  • Tandkräm för tandköttshälsa: Innehåller en TiB bakterie för att bekämpa parodontala sjukdomar
  • Naturliga tandkrämer: Tillverkade med ingredienser som pepparmyntsolja, aktivt kol, och havssalt

Naturliga vs. Kemiska tandkrämer: Gör rätt val

När du väljer en tandkräm, bör du tänka på dina prioriteringar:

  • Naturliga tandkrämer: Fria från artificiella tillsatser, idealiska för dem som föredrar ekologiska ingredienser
  • Kemiska tandkrämer: Ofta mer effektiva när det gäller att bekämpa karies och förhindra uppbyggnad av plack

Kom ihåg, att oavsett vad du väljer, är det viktigt att upprätthålla god munhygien för optimal tandhälsa.

Tips för att maximera din munvårdsrutin

  1. Använd en mjuktandborste med mjuka borst och litet huvud för skonsam, effektiv rengöring
  2. Borsta i minst två minuter, med cirkulära rörelser för att rengöra alla ytor
  3. Byt ut tandborsten var tredje månad eller när borsten börjar bli sliten
  4. Överväg att använda en alkoholfri munvatten i din rutin för extra skydd
  5. Planera regelbundna tandläkarkontroller för att upprätthålla optimal munhälsa

Utforska vårt omfattande sortiment av tandkrämer för att hitta den perfekta matchningen för dina munvårdsbehov. Från kariesskydd till blekning och lindring av känslighet, erbjuder vi lösningar som hjälper dig att uppnå och bibehålla ett friskt, vackert leende.

För en komplett munvårdsrutin, glöm inte att kolla in vårt urval av munvårdsprodukter , inklusive tandtråd, munskölj, och specialiserade tandvårdsverktyg.

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg