Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Vassleproteinkoncentrat (WPC)

Vassleproteinkoncentrat (WPC)

(20 produkter)
  • Växtprotein
  • Vassleproteinblandningar
  • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
  • Vassleproteinisolat (WPI)
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • vitaminer, mineraler, probiotika och hudvård inför hösten




    Se nu
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Vanilla - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% vassleprotein Premium, Vanilj - 500 g

    2 reviews
    Ordinarie pris 226,19 kr
    Enhetspris452,38 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Chocolate - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% vassleprotein Premium, Choklad - 500 g

    2 reviews
    Ordinarie pris 226,19 kr
    Enhetspris452,38 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Strawberry - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% vassleprotein Premium, St RAW bär - 500 g

    1 review
    Ordinarie pris 227,49 kr
    Enhetspris454,98 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Caramel with Chocolate - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% Whey Protein Premium, Karamell med choklad - 500 g

    4 reviews
    Ordinarie pris 227,49 kr
    Enhetspris454,98 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Coconut with Chocolate - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% Whey Protein Premium, Kokosnöt med choklad - 500 g

    1 review
    Ordinarie pris 228,59 kr
    Enhetspris457,18 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Milk Bar - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% vassleprotein Premium, mjölkbar - 500 g

    No reviews
    Ordinarie pris 226,19 kr
    Enhetspris452,38 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Milk Chocolate Cookie - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% vassleprotein Premium, mjölkchokladkaka - 500 g

    No reviews
    Ordinarie pris 227,49 kr
    Enhetspris454,98 kr /kg
    Visa detaljer
  • 6PAK 80 Whey Protein, Chocolate Flavour - 908 g
    Slut

    6PAK

    6PAK 80 Vassleprotein, Chokladsmak - 908 g

    No reviews
    Ordinarie pris 348,99 kr
    Enhetspris384,35 kr /kg
    Visa detaljer
  • 6PAK 80 Whey Protein, Cookies Flavour - 908 g
    Slut

    6PAK

    6PAK 80 Vassleprotein, Smak av kakor - 908 g

    No reviews
    Ordinarie pris 308,39 kr
    Enhetspris339,64 kr /kg
    Visa detaljer
  • 6PAK Nutrition Milky Shake Whey, Cookies - 1800 g
    Slut

    6PAK

    6PAK Nutrition Milky Shake Vassle, Kakor - 1800 g

    No reviews
    Ordinarie pris 574,99 kr
    Enhetspris319,44 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Chocolate Peanut Butter - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% vassleprotein Premium, Choklad jordnötssmör - 500 g

    No reviews
    Ordinarie pris 224,99 kr
    Enhetspris449,98 kr /kg
    Visa detaljer
  • BeOrganic Whey Protein Concentrate WPC 80 Pure BIO - 345 g

    Aliness

    BeOrganic Vassleproteinkoncentrat WPC 80 Pure BIO – 345 g

    No reviews
    Ordinarie pris 226,19 kr
    Enhetspris655,62 kr /kg
    Visa detaljer
  • Trec Whey 100 Protein Concentrate, Cookie - 900 g
    Slut

    Trec Nutrition

    Trec Whey 100 Proteinkoncentrat, Cookie - 900 g

    No reviews
    Ordinarie pris 309,59 kr
    Enhetspris343,99 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab WPC Standard Whey Protein Concentrate, Raspberry Mousse - 500 g

    Activlab

    Activlab WPC Standard vassleproteinkoncentrat, Raspberry Mousse - 500 g

    No reviews
    Ordinarie pris 223,89 kr
    Enhetspris447,78 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab WPC Standard Whey Protein Concentrate, Vanilla Ice Cream - 500 g

    Activlab

    Activlab WPC Standard vassleproteinkoncentrat, Vanilla Ice Cream - 500 g

    No reviews
    Ordinarie pris 224,99 kr
    Enhetspris449,98 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab WPC Standard Whey Protein Concentrate, Dubai Chocolate - 500 g

    Activlab

    Activlab WPC Standard Vassleproteinkoncentrat, Dubai Choklad - 500 g

    No reviews
    Ordinarie pris 223,89 kr
    Enhetspris447,78 kr /kg
    Visa detaljer
  • BioTech USA 100% Pure Whey Protein Powder, Natural - 400 g

    BioTech USA

    BioTech USA 100 % rent vassleproteinpulver, Natural – 400 g

    1 review
    Ordinarie pris 236,99 kr
    Enhetspris592,48 kr /kg
    Visa detaljer
  • MusleTech Nitro Tech Whey Protein, Cream Cookies - 1810 g MusleTech Nitro Tech Whey Protein, Cream Cookies - 1810 g MusleTech Nitro Tech Whey Protein, Cream Cookies - 1810 g MusleTech Nitro Tech Whey Protein, Cream Cookies - 1810 g
    Slut

    MuscleTech

    MusleTech Nitro Tech Vassleprotein, Cream Cookies - 1810 g

    No reviews
    Ordinarie pris 757,49 kr
    Enhetspris418,50 kr /kg
    Visa detaljer
  • Trec Whey 100 Protein Concentrate, Chocolate - 700 g
    Slut

    Trec Nutrition

    Trec Whey 100 Proteinkoncentrat, Choklad - 700 g

    No reviews
    Ordinarie pris 301,09 kr
    Enhetspris430,13 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab WPC Standard Whey Protein Concentrate, Caramel&Nut - 500 g
    Slut

    Activlab

    Activlab WPC Standard vassleproteinkoncentrat, Caramel&Nut - 500 g

    No reviews
    Ordinarie pris 178,59 kr
    Enhetspris357,18 kr /kg
    Visa detaljer

Vassleproteinkoncentrat (WPC) : Bränsle för din muskeltillväxt

Upptäck kraften i vassleproteinkoncentrat (WPC) hos Medpak - din självklara källa för förstklassig muskelbyggande näring. Våra högkvalitativa WPC-produkter är utformade för att stödja dina fitnessmål, oavsett om du är en erfaren idrottare eller precis har börjat din fitnessresa.

Vad är vassleproteinkoncentrat?

Vassleproteinkoncentrat (WPC) är den vanligaste formen av vassleprotein, som innehåller 35-80% proteininnehåll. Det är ett kraftverk av näring, som inte bara erbjuder protein utan också viktiga näringsämnen som stöder allmän hälsa och muskelutveckling:

  • B-vitaminer för energimetabolism
  • Kalium och fosfor för korrekt cellfunktion
  • Kalcium för starka ben och muskelkontraktion
  • En komplett profil av aminosyror, inklusive BCAA

WPC-fördelen

Varför välja vassleproteinkoncentrat? WPC erbjuder en rad fördelar som gör det till en favorit bland fitnessentusiaster:

  • Snabbt upptag: Snabb leverans av aminosyror till dina muskler
  • Muskeltillväxt: Stödjer anabola processer under träning
  • Fettförlust: Hjälper till att stimulera ämnesomsättningen och fettförbränning
  • R Ecover y: Hjälper till att hämma muskelnedbrytning efter träning
  • Immunförsvar: Förbättrar kroppens naturliga försvarsmekanismer

Optimal användning av vassleproteinkoncentrat

För att maximera fördelarna med WPC, beakta dessa användningstips:

  • Före träning: Ge dina muskler bränsle för intensiva träningspass
  • Efter träning: Stöd snabb återhämtning och muskelproteinsyntes
  • Under hela dagen: Upprätthåll en stadig tillförsel av aminosyror
  • Före sängen: Motverka muskelnedbrytning under natten

Vår WPC kan enkelt blandas i shakes, smoothies, eller införlivas i dina favoritrecept för en proteinboost.

WPC vs. Andra proteintyper

Vi erbjuder olika proteinalternativ som Vassleproteinisolat (WPI) och Kasein , WPC utmärker sig genom sin:

  • Balanserade näringsprofil: Innehåller nyttiga fetter och kolhydrater
  • Kostnadseffektivitet: Högkvalitativt protein till ett överkomligt pris
  • Mångsidighet: Lämplig för olika träningsmål och kostbehov

Att välja ditt perfekta WPC

Att välja rätt vassleproteinkoncentrat beror på dina specifika mål:

  • Muskeltillväxt: Välj högre proteininnehåll (70-80%)
  • Viktkontroll: Välj alternativ med lägre kolhydratinnehåll
  • Övergripande hälsa: Alla högkvalitativa WPC stöder allmänt välbefinnande

Vårt sortiment av WPC-produkter tillgodoser olika preferenser och kostbehov, så att du hittar den perfekta matchningen för din träningsresa.

Kvalitetssäkring

På Medpak, prioriterar vi kvaliteten och renheten hos vårt vassleproteinkoncentrat. Våra produkter genomgår rigorösa tester för att säkerställa att de uppfyller de högsta standarderna för effekt och säkerhet. När du väljer vårt WPC, investerar du i en premiumprodukt som är utformad för att stödja dina hälso- och fitnessmål.

Höj din fitness med WPC

Upplev den transformerande kraften hos vassleproteinkoncentrat. Oavsett om du vill bygga magra muskler, stödja r Ecover y, eller förbättra den allmänna hälsan, finns våra WPC-produkter här för att ge bränsle åt dina ambitioner.

Utforska vårt utbud av vassleproteinkoncentrat Toda y och ta det första steget mot en starkare, friskare du. Med Medpaks WPC, kompletterar du inte bara din kost - du investerar i din kropps potential.

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg