Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Sport
  3. Pre-workout

Pre-workout

(75 produkter)
  • Pre-workout stimulanter
  • Pre-workout pump
  • Pre-workout shots
  • Stimulanter
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • vitaminer, mineraler, probiotika och hudvård inför hösten




    Se nu
  • Ostrovit Taurine Powder - 300 g
    10% rabatt

    Ostrovit

    Ostrovit Taurinpulver - 300 g

    6 reviews
    Försäljningspris 69,28 kr Ordinarie pris 76,99 kr
    Enhetspris230,93 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab De Luxe Pre-Workout Shot, Beetroot - 12 Pieces Activlab De Luxe Pre-Workout Shot, Beetroot - 12 Pieces
    5% rabatt

    Activlab

    Activlab De Luxe Pre-Workout Shot, Rödbeta - 12 bitar

    2 reviews
    Försäljningspris 220,30 kr Ordinarie pris 231,89 kr
    Enhetspris18,36 kr vardera
    Visa detaljer
  • 6PAK Beta-Alanine, powder - 200 g

    6PAK

    6PAK Beta-Alanin, pulver - 200 g

    No reviews
    Ordinarie pris 102,29 kr
    Enhetspris511,45 kr /kg
    Visa detaljer
  • Swanson Inosine 500 mg - 60 Veg Capsules Swanson Inosine 500 mg - 60 Veg Capsules Swanson Inosine 500 mg - 60 Veg Capsules

    Swanson

    Swanson Inosin 500 mg - 60 vegokapslar

    1 review
    Ordinarie pris 85,69 kr
    Enhetspris1,43 kr vardera
    Visa detaljer
  • Beet It Sport Nitrate 400 Beetroot Shot - 70 ml x 15 Beet It Sport Nitrate 400 Beetroot Shot - 70 ml x 15 Beet It Sport Nitrate 400 Beetroot Shot - 70 ml x 15
    Slut

    Beet It Sport

    Beet It Sport Nitrate 400 Rödbetsjuice – 70 ml x 15

    3 reviews
    Ordinarie pris 571,69 kr
    Enhetspris38,11 kr vardera
    Visa detaljer
  • PVL Mutant Madness, Sweet Iced Tea - 270 g

    PVL

    PVL Mutant Madness, Sött iste - 270 g

    3 reviews
    Ordinarie pris 166,59 kr
    Enhetspris61,70 kr /100g
    Visa detaljer
  • Levrone Scatterbrain Pre-workout, Dragon Fruit - 270 g

    Kevin Levrone

    Levrone Scatterbrain Pre-workout, Dragon Fruit - 270 g

    No reviews
    Ordinarie pris 217,99 kr
    Enhetspris807,37 kr /kg
    Visa detaljer
  • Olimp R-Weiler Pre-Workout Shot, Orange - 9 Pieces Olimp R-Weiler Pre-Workout Shot, Orange - 9 Pieces Olimp R-Weiler Pre-Workout Shot, Orange - 9 Pieces Olimp R-Weiler Pre-Workout Shot, Orange - 9 Pieces

    Olimp

    Olimp R-Weiler Pre-Workout Shot, Orange - 9 delar

    1 review
    Ordinarie pris 179,59 kr
    Enhetspris19,95 kr vardera
    Visa detaljer
  • Levrone Scatterbrain Pre-workout, Lemon-Peach - 270 g

    Kevin Levrone

    Levrone Scatterbrain Pre-workout, Citron-Persika - 270 g

    3 reviews
    Ordinarie pris 219,09 kr
    Enhetspris811,44 kr /kg
    Visa detaljer
  • Skull Labs Angel Dust Pre-Workout Mango-Orange - 270 g

    Skill Nutrition

    Skull Labs Angel Dust Pre-Workout Mango-Orange - 270 g

    No reviews
    Ordinarie pris 201,19 kr
    Enhetspris745,15 kr /kg
    Visa detaljer
  • PVL Mutant Madness, Lemonade - 270 g PVL Mutant Madness, Lemonade - 270 g PVL Mutant Madness, Lemonade - 270 g PVL Mutant Madness, Lemonade - 270 g
    Slut

    PVL

    PVL Mutant Madness, Lemonad - 270 g

    2 reviews
    Ordinarie pris 176,19 kr
    Enhetspris65,26 kr /100g
    Visa detaljer
  • Activlab De Luxe Pre-Workout Shot, Beetroot - 80 ml

    Activlab

    Activlab De Luxe Pre-Workout Shot, Rödbeta - 80 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 19,69 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Real Pharm CitruArgin, Orange - 300 g

    Real Pharm

    Real Pharm CitruArgin, Apelsin - 300 g

    1 review
    Ordinarie pris 129,69 kr
    Enhetspris432,30 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab Black Wolf Pre-Workout, Blackcurrant - 300 g

    Activlab

    Activlab Black Wolf Pre-Workout, Svartvinbär - 300 g

    2 reviews
    Ordinarie pris 124,99 kr
    Enhetspris416,63 kr /kg
    Visa detaljer
  • PVL Mutant Madness, Peach-Mango - 270 g PVL Mutant Madness, Peach-Mango - 270 g PVL Mutant Madness, Peach-Mango - 270 g PVL Mutant Madness, Peach-Mango - 270 g
    Slut

    PVL

    PVL Mutant Madness, Peach-Mango - 270 g

    1 review
    Ordinarie pris 176,19 kr
    Enhetspris652,56 kr /kg
    Visa detaljer
  • Levrone Scatterbrain Pre-workout, Exotic Fruit - 270 g

    Kevin Levrone

    Levrone Scatterbrain Pre-workout, Exotisk frukt - 270 g

    1 review
    Ordinarie pris 216,69 kr
    Enhetspris802,56 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab Black Wolf Pre-Workout, Lemon - 300 g

    Activlab

    Activlab Black Wolf Pre-Workout, Citron - 300 g

    No reviews
    Ordinarie pris 118,99 kr
    Enhetspris396,63 kr /kg
    Visa detaljer
  • Olimp R-Weiler Pre-Workout Shot, Orange - 60 ml Olimp R-Weiler Pre-Workout Shot, Orange - 60 ml Olimp R-Weiler Pre-Workout Shot, Orange - 60 ml

    Olimp

    Olimp R-Weiler Pre-Workout Shot, Orange - 60 ml

    2 reviews
    Ordinarie pris 24,29 kr
    Enhetspris97,16 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Activlab Black Wolf Pre-Workout, Multifruit - 300 g

    Activlab

    Activlab Black Wolf Pre-Workout, Multifrukt - 300 g

    No reviews
    Ordinarie pris 130,99 kr
    Enhetspris436,63 kr /kg
    Visa detaljer
  • 6PAK Boom Shot, Cherry - Raspberry Flavour - 80 ml
    Slut

    6PAK

    6PAK Boom Shot, Körsbärs- och hallonsmak - 80 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 11,49 kr
    Enhetspris14,36 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Trec Nutrition Boogieman Pre-Workout, Hard Candy - 300 g Trec Nutrition Boogieman Pre-Workout, Hard Candy - 300 g

    Trec Nutrition

    Trec Nutrition Boogieman Pre-Workout, Hard Candy - 300 g

    No reviews
    Ordinarie pris 314,39 kr
    Enhetspris1 047,97 kr /kg
    Visa detaljer
  • OstroVit Pump Extreme, Strawberry - 300 g OstroVit Pump Extreme, Strawberry - 300 g
    Slut
    10% rabatt

    OstroVit

    Ostrovit Pump Extreme, Jordgubb - 300 g

    No reviews
    Försäljningspris 107,08 kr Ordinarie pris 118,99 kr
    Enhetspris356,93 kr /kg
    Visa detaljer
  • Beet It Sport Nitrate 400 Beetroot Shot - 70 ml Beet It Sport Nitrate 400 Beetroot Shot - 70 ml Beet It Sport Nitrate 400 Beetroot Shot - 70 ml
    Slut

    Beet It Sport

    Beet It Sport Nitrate 400 Rödbetsshot – 70 ml

    2 reviews
    Ordinarie pris 46,39 kr
    Enhetspris66,27 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Föregående
  • Sida 1 / 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nästa

Näring före träning: Bränsle till din träningsresa

På Medpak, förstår vi vikten av rätt näring och kosttillskott före träning. En välplanerad strategi före träningen kan avsevärt förbättra din träningsprestation, stödja muskelfunktionen, och påskynda r Ecover y. Låt oss utforska hur du kan optimera din rutin före träningen för maximala resultat.

Betydelsen av näring före träningen

En balanserad måltid före träningen är avgörande för:

  • Tillräcklig energi för intensiv fysisk aktivitet
  • Stödja muskelfunktionen och förhindra nedbrytning
  • Snabbare återhämtning efterEcover y
  • Upprätthålla rätt vätskenivåer
  • Förebygga skador och överträningssymtom

Skapa den perfekta måltiden före träningen

Din kost före träningen bör innehålla en noggrann balans av makronäringsämnen:

Kolhydrater

Välj komplexa kolhydrater med lågt till medelhögt glykemiskt index för långvarig energi. Våra kolhydrattillskott kan ge en utmärkt boost när det behövs.

Proteiner

Inkludera måttliga mängder protein för att stödja muskelfunktion och r Ecover y. Överväg vårt utbud av aminosyratillskott för riktat muskelstöd.

Hälsosamma fetter

Inkorporera små mängder hälsosamma fetter för deras antiinflammatoriska egenskaper och för att stödja hormonfunktionen.

Tidpunkt för måltiden före träningen

Justera näringen före träningen baserat på tid på dagen:

  • Morgon: Fiberfattiga, kolhydratrika måltider (t.ex., havregrynsgröt med banan, yoghurt med müsli)
  • Eftermiddag: Balanserade måltider med magert protein och komplexa kolhydrater (t.ex., kyckling med råris och grönsaker)
  • Kväll: Lätta, lättsmälta TiB mellanmål (t.ex., fullkornstoast med keso, fruktsmoothie)

Försök att inta måltiden före träningen cirka 2 timmar före träningen för optimal matsmältning och näringsupptag.

Livsmedel att undvika före ett träningspass

För att säkerställa topprestationer, undvik:

  • Fettrik, stekt mat
  • För mycket fibrer som kan orsaka uppsvälldhet
  • Enkla sockerarter som kan leda till energikrasch
  • Stora måltider som är svåra att smälta

Förbättra prestationen med kosttillskott före träning

Vår kosttillskott före träning är utformade för att öka din prestationsförmåga och stödja dina träningsmål. Viktiga ingredienser inkluderar:

  • Magnesium: Förbättrar energitillförseln till musklerna
  • L-arginin: Stödjer näringstransport och muskelr Ecover y
  • MCT-olja: Ger snabb, lättsmält TiB le energi
  • L-karnitin: Hjälper till med fettmetabolismen
  • Guarana: Ökar energi och fysisk uthållighet
  • Citrullinmalat: Minskar muskeltrötthet under intensiv träning
  • L-taurin: Förbättrar uthålligheten och hanterar muskeltrötthet

Välja rätt strategi före träningen

Din näring och dina kosttillskott före träningen bör skräddarsys efter dina specifika behov och träningsmål. Tänk på faktorer som:

  • Träningens intensitet och varaktighet
  • Personliga träningsmål (t.ex., muskeltillväxt, fettförbränning, uthållighet)
  • Eventuella kostbegränsningar eller preferenser
  • Din kropps reaktion på olika livsmedel och kosttillskott

Maximera dina träningspass med Medpak

Oavsett om du letar efter de perfekta ingredienserna för måltider före träning eller högkvalitativa kosttillskott, har Medpak allt du behöver. Vårt sortiment av produkter är utformat för att stödja din träningsresa och hjälpa dig att uppnå dina mål.

Utforska vårt sortiment av kosttillskott och näringsprodukter före träning Toda y, och ta din träningsprestation till nästa nivå!

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg