Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Arencia

Arencia

(33 produkter)
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • Arencia Red Smoothie Lotion 5 for Face and Body - 200 ml
    25% rabatt

    Arencia

    Arencia Red Smoothie Lotion 5 för ansikte och kropp – 200 ml

    No reviews
    Försäljningspris 174,64 kr Ordinarie pris 232,89 kr
    Enhetspris873,20 kr /l
    Visa detaljer
  • Arencia Cloud Sun Stick SPF50+ - 18 g Arencia Cloud Sun Stick SPF50+ - 18 g Arencia Cloud Sun Stick SPF50+ - 18 g

    Arencia

    Arencia Cloud Sun Stick SPF50+ - 18 g

    No reviews
    Ordinarie pris 279,99 kr
    Enhetspris1 555,50 kr /100g
    Visa detaljer
  • Arencia Fresh Cloud Body & Scalp Scrub, Mint and Lily - 260 g Arencia Fresh Cloud Body & Scalp Scrub, Mint and Lily - 260 g

    Arencia

    Arencia Fresh Cloud Body & Scalp Scrub, Mynta och lilja - 260 g

    No reviews
    Ordinarie pris 215,79 kr
    Enhetspris829,96 kr /kg
    Visa detaljer
  • Arencia Red Collagen Jello Mask - 1 Piece Arencia Red Collagen Jello Mask - 1 Piece Arencia Red Collagen Jello Mask - 1 Piece Arencia Red Collagen Jello Mask - 1 Piece
    Slut
    Nyhet

    Arencia

    Arencia Red Collagen Jello Mask – 1 styck

    No reviews
    Ordinarie pris 52,19 kr
    Enhetspris52,19 kr vardera
    Visa detaljer
  • Arencia Red Collagen Jello Mask - 4 Pieces Arencia Red Collagen Jello Mask - 4 Pieces Arencia Red Collagen Jello Mask - 4 Pieces Arencia Red Collagen Jello Mask - 4 Pieces Arencia Red Collagen Jello Mask - 4 Pieces Arencia Red Collagen Jello Mask - 4 Pieces
    Nyhet

    Arencia

    Arencia Red Collagen Jello Mask – 4 stycken

    No reviews
    Ordinarie pris 197,19 kr
    Enhetspris49,30 kr vardera
    Visa detaljer
  • Arencia Rice + LHA Pore Control Rice Cake Cleanser - 150 g Arencia Rice + LHA Pore Control Rice Cake Cleanser - 150 g Arencia Rice + LHA Pore Control Rice Cake Cleanser - 150 g Arencia Rice + LHA Pore Control Rice Cake Cleanser - 150 g

    Arencia

    Arencia Rice + LHA Pore Control Rice Cake Cleanser – 150 g

    No reviews
    Ordinarie pris 213,49 kr
    Enhetspris1 423,27 kr /kg
    Visa detaljer
  • Arencia Honey Glazed Collagen Lip Mask with Honey - 15 g Arencia Honey Glazed Collagen Lip Mask with Honey - 15 g Arencia Honey Glazed Collagen Lip Mask with Honey - 15 g Arencia Honey Glazed Collagen Lip Mask with Honey - 15 g
    10% rabatt

    Arencia

    Arencia Honey Glazed Collagen Lip Mask med honung – 15 g

    No reviews
    Försäljningspris 229,67 kr Ordinarie pris 255,19 kr
    Enhetspris1 531,13 kr /100g
    Visa detaljer
  • Arencia Deep Water Surge Serum - 30 ml Arencia Deep Water Surge Serum - 30 ml Arencia Deep Water Surge Serum - 30 ml
    15% rabatt

    Arencia

    Arencia Deep Water Surge Serum – 30 ml

    No reviews
    Försäljningspris 213,06 kr Ordinarie pris 250,69 kr
    Enhetspris710,20 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Arencia Fresh Red Smoothie Lifting Serum - 30 ml Arencia Fresh Red Smoothie Lifting Serum - 30 ml Arencia Fresh Red Smoothie Lifting Serum - 30 ml

    Arencia

    Arencia Fresh Red Smoothie Lifting Serum - 30 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 256,79 kr
    Enhetspris855,97 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Föregående
  • Sida 2 / 2
  • 1
  • 2
  • Nästa

Arencia är ett koreanskt hudvårdsmärke som har väckt uppmärksamhet med sina innovativa risbaserade formuleringar och unika "mochi"-rengöringsprodukter. Genom att kombinera traditionella asiatiska skönhetsingredienser med modern K-Beauty-innovation skapar , Arencia milda men effektiva produkter som rengör ,, ger lyster , och vårdar huden med ett lekfullt , sensoriskt tillvägagångssätt.

Arencia Innovation

Arencia sticker ut i K-Beauty-världen för sitt kreativa tillvägagångssätt när det gäller hudvårdstexturer och formuleringar. Varumärkets signaturprodukter, Rice Mochi-rengöringsprodukterna, har en unik, studsande , degliknande konsistens som förvandlar rengöringen till en sensorisk upplevelse samtidigt som den ger hudvårdsmässiga fördelar. Ris har varit en hörnsten i asiatisk skönhetsvård i århundraden och är uppskattat för sina uppiggande och närande egenskaper. Arencia kombinerar denna traditionella ingrediens med andra kraftfulla växtämnen som isop för lugnande effekt, ringblomma för lugnande effekt, nypon för näring och grönt te för antioxidantskydd.

Arencia-produkter hos Medpak

Hos Medpak , erbjuder vi ett omfattande sortiment av Arencia-produkter med innovativa rengöringsprodukter och riktade behandlingar. Rice Mochi Cleanser-serien omfattar varianterna Black Tea, Calendula, Royal Rosehip och Fresh Green Rich, som alla har unika fördelar och den karakteristiska spänstiga konsistensen. Rice Mucin-serien ger en uppiggande effekt med Brightening Clay ,, Glow Serum , och Nourishing Illuminating Serum. För lugnande vård erbjuder Holy Hyssop-serien ett serum , ett uppiggande serum , med niacinamid , och en närande mask.

Kroppsvård inkluderar Fresh Cloud Body & Scalp Scrub i lyxiga dofter som Yuzu , Lavender & Pear , Mint & Lily , Geranium & Primrose , och White Tea & Neroli. Fresh Red Smoothie-serien erbjuder serum som ökar kollagenproduktionen. För solskydd , erbjuder Deep Water Surge SPF50+ ett lätt täckande skydd , som kompletteras av det återfuktande Deep Water Surge Serum. Sheet -masker och den praktiska Cloud Sun Stick kompletterar sortimentet.

Varför välja Arencia

Arencia ger glädje och innovation till hudvårdsrutinerna samtidigt som den levererar äkta resultat. Varumärkets unika texturer gör den dagliga rengöringen till något att se fram emot ,, medan de risbaserade formlerna ger verkliga uppiggande och närande fördelar. För K-Beauty-entusiaster som söker något annorlunda och härligt , erbjuder Arencia en fräsch , kreativ approach för att uppnå strålande hud.

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg