Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Arencia

Arencia

(33 produkter)
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • vitaminer, mineraler, probiotika och hudvård inför hösten




    Se nu
  • Arencia Fresh Green Rich Mochi Pasta - 120 g Arencia Fresh Green Rich Mochi Pasta - 120 g Arencia Fresh Green Rich Mochi Pasta - 120 g Arencia Fresh Green Rich Mochi Pasta - 120 g Arencia Fresh Green Rich Mochi Pasta - 120 g Arencia Fresh Green Rich Mochi Pasta - 120 g

    Arencia

    Arencia Fresh Green Rich Mochi Pasta – 120 g

    3 reviews
    Ordinarie pris 192,59 kr
    Enhetspris1 604,92 kr /kg
    Visa detaljer
  • Arencia Royal Rosehip Rice Mochi - 120 g Arencia Royal Rosehip Rice Mochi - 120 g Arencia Royal Rosehip Rice Mochi - 120 g Arencia Royal Rosehip Rice Mochi - 120 g Arencia Royal Rosehip Rice Mochi - 120 g

    Arencia

    Arencia Royal Nypon Ris Mochi - 120 g

    2 reviews
    Ordinarie pris 180,79 kr
    Enhetspris1 506,58 kr /kg
    Visa detaljer
  • Arencia Green Tea LHA Deep Pore Rice Cake - 150 g Arencia Green Tea LHA Deep Pore Rice Cake - 150 g Arencia Green Tea LHA Deep Pore Rice Cake - 150 g Arencia Green Tea LHA Deep Pore Rice Cake - 150 g

    Arencia

    Arencia Green Tea LHA Deep Pore Rice Cake - 150 g

    No reviews
    Ordinarie pris 197,19 kr
    Enhetspris1 314,60 kr /kg
    Visa detaljer
  • Arencia Holy Hyssop Serum 30 - 50 ml Arencia Holy Hyssop Serum 30 - 50 ml Arencia Holy Hyssop Serum 30 - 50 ml
    15% rabatt

    Arencia

    Arencia Holy Hyssop Serum 30 - 50 ml

    No reviews
    Försäljningspris 218,25 kr Ordinarie pris 256,79 kr
    Enhetspris436,50 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Arencia Calendula Rice Mochi Cleanser - 120 g Arencia Calendula Rice Mochi Cleanser - 120 g Arencia Calendula Rice Mochi Cleanser - 120 g Arencia Calendula Rice Mochi Cleanser - 120 g Arencia Calendula Rice Mochi Cleanser - 120 g

    Arencia

    Arencia Calendula Rice Mochi Cleanser - 120 g

    No reviews
    Ordinarie pris 177,39 kr
    Enhetspris1 478,25 kr /kg
    Visa detaljer
  • Arencia Rice Mucin Brightening Clay with Rice and Niacinamide - 120 g Arencia Rice Mucin Brightening Clay with Rice and Niacinamide - 120 g Arencia Rice Mucin Brightening Clay with Rice and Niacinamide - 120 g Arencia Rice Mucin Brightening Clay with Rice and Niacinamide - 120 g

    Arencia

    Arencia Rice Mucin Brightening Clay med ris och niacinamid - 120 g

    1 review
    Ordinarie pris 219,39 kr
    Enhetspris1 828,25 kr /kg
    Visa detaljer
  • Arencia Fresh Red Smoothie Serum with Collagen - 50 g Arencia Fresh Red Smoothie Serum with Collagen - 50 g Arencia Fresh Red Smoothie Serum with Collagen - 50 g
    15% rabatt

    Arencia

    Arencia Fresh Red Smoothie Serum med kollagen - 50 g

    No reviews
    Försäljningspris 231,11 kr Ordinarie pris 271,99 kr
    Enhetspris462,22 kr /100g
    Visa detaljer
  • Arencia Black Tea Rice Mochi Cleanser - 120 g Arencia Black Tea Rice Mochi Cleanser - 120 g

    Arencia

    Arencia Black Tea Rice Mochi Cleanser - 120 g

    No reviews
    Ordinarie pris 175,09 kr
    Enhetspris1 459,08 kr /kg
    Visa detaljer
  • Arencia Vitamin C Booster Shot Face Serum - 30 ml Arencia Vitamin C Booster Shot Face Serum - 30 ml

    Arencia

    Arencia Retinal Booster Shot ansiktsserum – 30 ml

    1 review
    Ordinarie pris 245,09 kr
    Enhetspris816,97 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Arencia PDRN Booster Shot Serum with PDRN and Peptides - 30 ml Arencia PDRN Booster Shot Serum with PDRN and Peptides - 30 ml Arencia PDRN Booster Shot Serum with PDRN and Peptides - 30 ml Arencia PDRN Booster Shot Serum with PDRN and Peptides - 30 ml

    Arencia

    Arencia PDRN Booster Shot Serum med PDRN och peptider – 30 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 233,39 kr
    Enhetspris777,97 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Arencia Fresh Blue Hyssop Cleanser - 120 g Arencia Fresh Blue Hyssop Cleanser - 120 g Arencia Fresh Blue Hyssop Cleanser - 120 g Arencia Fresh Blue Hyssop Cleanser - 120 g

    Arencia

    Arencia Fresh Blue Hyssop Cleanser - 120 g

    No reviews
    Ordinarie pris 219,39 kr
    Enhetspris1 828,25 kr /kg
    Visa detaljer
  • Arencia Deep Water Surge SPF50+ - 50 ml Arencia Deep Water Surge SPF50+ - 50 ml Arencia Deep Water Surge SPF50+ - 50 ml Arencia Deep Water Surge SPF50+ - 50 ml
    5% rabatt

    Arencia

    Arencia Deep Water Surge SPF50+ - 50 ml

    No reviews
    Försäljningspris 188,70 kr Ordinarie pris 198,69 kr
    Enhetspris377,40 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Arencia Pore Melt Mochi Makeup Remover Oil - 200 ml Arencia Pore Melt Mochi Makeup Remover Oil - 200 ml Arencia Pore Melt Mochi Makeup Remover Oil - 200 ml

    Arencia

    Arencia Pore Melt Mochi Makeup Remover Oil - 200 ml

    1 review
    Ordinarie pris 232,19 kr
    Enhetspris1 160,95 kr /l
    Visa detaljer
  • Arencia Holly Hyssop Brightening Serum with Niacinamide and Vitamins - 30 ml Arencia Holly Hyssop Brightening Serum with Niacinamide and Vitamins - 30 ml Arencia Holly Hyssop Brightening Serum with Niacinamide and Vitamins - 30 ml

    Arencia

    Arencia Holly Hyssop Brightening Serum med Niacinamide och Vitaminer - 30 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 186,69 kr
    Enhetspris622,30 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Arencia Fresh Cloud Body & Scalp Scrub, White Tea and Neroli - 260 g Arencia Fresh Cloud Body & Scalp Scrub, White Tea and Neroli - 260 g
    20% rabatt

    Arencia

    Arencia Fresh Cloud Body & Scalp Scrub, Vitt te och Neroli - 260 g

    No reviews
    Försäljningspris 180,78 kr Ordinarie pris 226,29 kr
    Enhetspris695,31 kr /kg
    Visa detaljer
  • Arencia Rosehip Mild Ph Soothing Face Wash - 150 g Arencia Rosehip Mild Ph Soothing Face Wash - 150 g

    Arencia

    Arencia Rosehip Mild Ph Soothing Face Wash - 150 g

    No reviews
    Ordinarie pris 192,59 kr
    Enhetspris1 283,93 kr /kg
    Visa detaljer
  • Arencia Holy Hyssop Nourishing Mask - 5 Pieces Arencia Holy Hyssop Nourishing Mask - 5 Pieces
    15% rabatt

    Arencia

    Arencia Holy Hyssop Nourishing Mask – 5 stycken

    No reviews
    Försäljningspris 148,23 kr Ordinarie pris 175,09 kr
    Enhetspris29,65 kr vardera
    Visa detaljer
  • Arencia Fresh Cloud Body & Scalp Scrub, Lavender and Pear - 260 g Arencia Fresh Cloud Body & Scalp Scrub, Lavender and Pear - 260 g
    15% rabatt

    Arencia

    Arencia Fresh Cloud Body & Scalp Scrub, Lavendel och Päron - 260 g

    No reviews
    Försäljningspris 191,34 kr Ordinarie pris 225,19 kr
    Enhetspris735,92 kr /kg
    Visa detaljer
  • Arencia Fresh Cloud Body & Scalp Scrub, Geranium and Primrose - 260 g Arencia Fresh Cloud Body & Scalp Scrub, Geranium and Primrose - 260 g Arencia Fresh Cloud Body & Scalp Scrub, Geranium and Primrose - 260 g

    Arencia

    Arencia Fresh Cloud Body & Scalp Scrub, Geranium and Primrose - 260 g

    No reviews
    Ordinarie pris 222,89 kr
    Enhetspris857,27 kr /kg
    Visa detaljer
  • Arencia Deep Water Surge Serum - 50 g Arencia Deep Water Surge Serum - 50 g Arencia Deep Water Surge Serum - 50 g
    15% rabatt

    Arencia

    Arencia Deep Water Surge Serum – 50 g

    1 review
    Försäljningspris 198,36 kr Ordinarie pris 233,39 kr
    Enhetspris396,72 kr /100g
    Visa detaljer
  • Arencia Rice Mucin Glow Serum - 30 ml Arencia Rice Mucin Glow Serum - 30 ml Arencia Rice Mucin Glow Serum - 30 ml

    Arencia

    Arencia Rice Mucin Glow Serum – 30 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 255,59 kr
    Enhetspris851,97 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Arencia Hyssop Fume Anti-Aging Moisturising Balm - 30 g Arencia Hyssop Fume Anti-Aging Moisturising Balm - 30 g Arencia Hyssop Fume Anti-Aging Moisturising Balm - 30 g
    Slut

    Arencia

    Arencia Hyssop Fume Anti-Aging fuktgivande balm - 30 g

    No reviews
    Ordinarie pris 192,59 kr
    Enhetspris641,97 kr /100g
    Visa detaljer
  • Arencia Rice Mucin Nourishing Illuminating Serum - 50 g Arencia Rice Mucin Nourishing Illuminating Serum - 50 g Arencia Rice Mucin Nourishing Illuminating Serum - 50 g

    Arencia

    Arencia Rice Mucin Nourishing Illuminating Serum - 50 g

    No reviews
    Ordinarie pris 302,29 kr
    Enhetspris604,58 kr /100g
    Visa detaljer
  • Föregående
  • Sida 1 / 2
  • 1
  • 2
  • Nästa

Arencia är ett koreanskt hudvårdsmärke som har väckt uppmärksamhet med sina innovativa risbaserade formuleringar och unika "mochi"-rengöringsprodukter. Genom att kombinera traditionella asiatiska skönhetsingredienser med modern K-Beauty-innovation skapar , Arencia milda men effektiva produkter som rengör ,, ger lyster , och vårdar huden med ett lekfullt , sensoriskt tillvägagångssätt.

Arencia Innovation

Arencia sticker ut i K-Beauty-världen för sitt kreativa tillvägagångssätt när det gäller hudvårdstexturer och formuleringar. Varumärkets signaturprodukter, Rice Mochi-rengöringsprodukterna, har en unik, studsande , degliknande konsistens som förvandlar rengöringen till en sensorisk upplevelse samtidigt som den ger hudvårdsmässiga fördelar. Ris har varit en hörnsten i asiatisk skönhetsvård i århundraden och är uppskattat för sina uppiggande och närande egenskaper. Arencia kombinerar denna traditionella ingrediens med andra kraftfulla växtämnen som isop för lugnande effekt, ringblomma för lugnande effekt, nypon för näring och grönt te för antioxidantskydd.

Arencia-produkter hos Medpak

Hos Medpak , erbjuder vi ett omfattande sortiment av Arencia-produkter med innovativa rengöringsprodukter och riktade behandlingar. Rice Mochi Cleanser-serien omfattar varianterna Black Tea, Calendula, Royal Rosehip och Fresh Green Rich, som alla har unika fördelar och den karakteristiska spänstiga konsistensen. Rice Mucin-serien ger en uppiggande effekt med Brightening Clay ,, Glow Serum , och Nourishing Illuminating Serum. För lugnande vård erbjuder Holy Hyssop-serien ett serum , ett uppiggande serum , med niacinamid , och en närande mask.

Kroppsvård inkluderar Fresh Cloud Body & Scalp Scrub i lyxiga dofter som Yuzu , Lavender & Pear , Mint & Lily , Geranium & Primrose , och White Tea & Neroli. Fresh Red Smoothie-serien erbjuder serum som ökar kollagenproduktionen. För solskydd , erbjuder Deep Water Surge SPF50+ ett lätt täckande skydd , som kompletteras av det återfuktande Deep Water Surge Serum. Sheet -masker och den praktiska Cloud Sun Stick kompletterar sortimentet.

Varför välja Arencia

Arencia ger glädje och innovation till hudvårdsrutinerna samtidigt som den levererar äkta resultat. Varumärkets unika texturer gör den dagliga rengöringen till något att se fram emot ,, medan de risbaserade formlerna ger verkliga uppiggande och närande fördelar. För K-Beauty-entusiaster som söker något annorlunda och härligt , erbjuder Arencia en fräsch , kreativ approach för att uppnå strålande hud.

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg