Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Vitaminer och kosttillskott
  3. Vitaminer

Vitaminer

(1009 produkter)
  • Vitamin A
  • Vitamin B
  • Vitamin C
  • Vitamin D
  • Vitamin E
  • Vitamin K
  • Multivitaminer
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • Starpharma Sharp Mind, Grapefruit - 20 Effervescent Tablets

    Starpharma

    Starpharma Sharp Mind, Grapefrukt – 20 brustabletter

    No reviews
    Ordinarie pris 40,39 kr
    Enhetspris2,02 kr vardera
    Visa detaljer
  • Aura Herbals Potassium 300 mg - 60 Capsules Aura Herbals Potassium 300 mg - 60 Capsules Aura Herbals Potassium 300 mg - 60 Capsules
    10% rabatt

    Aura Herbals

    Aura Herbals Kalium 300 mg – 60 kapslar

    No reviews
    Försäljningspris 73,84 kr Ordinarie pris 82,19 kr
    Enhetspris1,23 kr vardera
    Visa detaljer
  • Aura Herbals Calcium 500 mg, Aquamin - 60 Capsules Aura Herbals Calcium 500 mg, Aquamin - 60 Capsules Aura Herbals Calcium 500 mg, Aquamin - 60 Capsules
    10% rabatt

    Aura Herbals

    Aura Herbals Kalcium 500 mg, Aquamin – 60 kapslar

    No reviews
    Försäljningspris 73,84 kr Ordinarie pris 82,19 kr
    Enhetspris1,23 kr vardera
    Visa detaljer
  • Meditherapy Vitamin Skin Booster Bubble Serum - 100 ml
    Slut

    Meditherapy

    Meditherapy Vitamin Skin Booster Bubble Serum – 100 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 454,29 kr
    Enhetspris4 542,90 kr /l
    Visa detaljer
  • OstroVit Isotonic, Lemon and Mint - 500 g OstroVit Isotonic, Lemon and Mint - 500 g

    OstroVit

    OstroVit Isotonic, citron och mynta – 500 g

    No reviews
    Ordinarie pris 103,59 kr
    Enhetspris207,18 kr /kg
    Visa detaljer
  • Carlson Labs Baby's Super Daily D3 400 IU - 10.3 ml Carlson Labs Baby's Super Daily D3 400 IU - 10.3 ml Carlson Labs Baby's Super Daily D3 400 IU - 10.3 ml

    Carlson Labs

    Carlson Labs Baby's Super Daily D3 400 IU - 10.3 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 222,99 kr
    Enhetspris21 649,51 kr /l
    Visa detaljer
  • Starpharma Tropiko Multivitamin Lollipop, Sugar-Free - 8 g

    Starpharma

    Starpharma Tropiko Multivitamin-klubba, Sockerfri – 8 g

    No reviews
    Ordinarie pris 17,79 kr
    Enhetspris17,79 kr vardera
    Visa detaljer
  • Alg-Börje Vitamin D3 2500 IU - 90 Tablets
    10% rabatt

    Alg-Börje

    Alg-Börje Vitamin D3 2500 IE – 90 tabletter

    No reviews
    Försäljningspris 124,98 kr Ordinarie pris 139,29 kr
    Enhetspris1,39 kr vardera
    Visa detaljer
  • Activlab Pharma Electrovit for Diabetics, Lemon - 20 Effervescent Tablets

    Activlab

    Activlab Pharma Electrovit för diabetiker, Citron – 20 brusande tabletter

    No reviews
    Ordinarie pris 37,99 kr
    Enhetspris1,90 kr vardera
    Visa detaljer
  • Starpharma Vitamin C 1000 mg - 20 Effervescent Tablets

    Starpharma

    Starpharma C-vitamin 1000 mg – 20 brustabletter

    No reviews
    Ordinarie pris 35,69 kr
    Enhetspris1,78 kr vardera
    Visa detaljer
  • Pokusa for Health Zdrovaśki Multivitamin Treats for Dogs - 160 g
    Slut

    Pokusa for Health

    Pokusa for Health Zdrovaśki Multivitamin för hundar – 160 g

    No reviews
    Ordinarie pris 118,99 kr
    Enhetspris743,69 kr /kg
    Visa detaljer
  • Starpharma Aller Stop - 20 Effervescent Tablets
    11% rabatt

    Starpharma

    Starpharma Aller Stop – 20 brusande tabletter

    No reviews
    Försäljningspris 38,02 kr Ordinarie pris 42,79 kr
    Enhetspris1,90 kr vardera
    Visa detaljer
  • Starpharma Mniaminki Vitamin C 250 mg, Orange - 60 Lozenges Starpharma Mniaminki Vitamin C 250 mg, Orange - 60 Lozenges

    Starpharma

    Starpharma Mniaminki C-vitamin 250 mg, Apelsin – 60 pastiller

    No reviews
    Ordinarie pris 51,09 kr
    Enhetspris0,85 kr vardera
    Visa detaljer
  • Starpharma Mniamki Vitamin D3 Lozenges, Pineapple - 60 Lozenges

    Starpharma

    Starpharma Mniamki Vitamin D3-pastiller, Ananas – 60 pastiller

    No reviews
    Ordinarie pris 51,09 kr
    Enhetspris0,85 kr vardera
    Visa detaljer
  • Aura Herbals Vitamin C 1000 mg Quali-C - 120 Capsules
    10% rabatt

    Aura Herbals

    Aura Herbals C-vitamin 1000 mg Quali-C – 120 kapslar

    No reviews
    Försäljningspris 158,41 kr Ordinarie pris 176,29 kr
    Enhetspris
    Visa detaljer
  • Formeds OLICAPS ADEK - 60 Capsules
    5% rabatt

    Formeds

    Formeds OLICAPS ADEK – 60 kapslar

    No reviews
    Försäljningspris 255,92 kr Ordinarie pris 269,39 kr
    Enhetspris4,27 kr vardera
    Visa detaljer
  • Formeds Olicaps K2 D3 - 60 Capsules
    10% rabatt

    Formeds

    Formeds Olicaps K2 D3 – 60 kapslar

    No reviews
    Försäljningspris 183,53 kr Ordinarie pris 204,99 kr
    Enhetspris3,06 kr vardera
    Visa detaljer
  • Aura Herbals Selenium 200 mcg - 60 Capsules Aura Herbals Selenium 200 mcg - 60 Capsules
    15% rabatt

    Aura Herbals

    Aura Herbals Selen 200 mcg – 60 kapslar

    No reviews
    Försäljningspris 59,46 kr Ordinarie pris 70,19 kr
    Enhetspris0,99 kr vardera
    Visa detaljer
  • NOW Foods Potassium Gluconate 99 mg - 100 Tablets
    5% rabatt

    Now Foods

    Now Foods Kaliumglukonat 99 mg – 100 tabletter

    No reviews
    Försäljningspris 96,07 kr Ordinarie pris 101,19 kr
    Enhetspris0,96 kr vardera
    Visa detaljer
  • NOW Foods Boron 3 mg - 100 Vegan Capsules
    Slut

    Now Foods

    Now Foods Bor 3 mg – 100 veganska kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 83,29 kr
    Enhetspris0,83 kr vardera
    Visa detaljer
  • Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU - 90 Capsules

    Aura Herbals

    Aura Herbals Vitamin D3 4000 IE – 90 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 102,39 kr
    Enhetspris1,14 kr vardera
    Visa detaljer
  • Natural Vitality CALM Magnesium 180 mg - 60 Gummies

    Natural Vitality

    Natural Vitality Calm Magnesium 180 mg – 60 gummibonbons

    No reviews
    Ordinarie pris 153,59 kr
    Enhetspris2,56 kr vardera
    Visa detaljer
  • Activlab Vitamin C 1000 mg - 60 Capsules

    Activlab

    Activlab C-vitamin 1000 mg – 60 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 119,09 kr
    Enhetspris1,98 kr vardera
    Visa detaljer
  • iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum - 50 ml iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum - 50 ml iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum - 50 ml
    10% rabatt

    iUNIK

    IUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum – 50 ml

    No reviews
    Försäljningspris 180,78 kr Ordinarie pris 200,89 kr
    Enhetspris361,56 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Föregående
  • Sida 41 / 43
  • 1
  • …
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • Nästa

Förstå vitaminernas viktiga roll för hälsa och välbefinnande

Vitaminer är viktiga organiska föreningar som spelar en avgörande roll för att upprätthålla optimal kroppsfunktion. Dessa viktiga näringsämnen är oumbärliga för olika fysiologiska processer, och brist på dem kan leda till betydande hälsoproblem. När kroppen saknar tillräckligt med vitaminer, kan individer uppleva allmän trötthet, humörstörningar, och försvagad immunitet, vilket gör dem mer mottagliga TiB le för sjukdomar.

Medan frukt och grönsaker fungerar som primära källor till vitaminer, är vissa näringsämnen mer benägna att drabbas av brist. Till exempel, D-vitamin, som syntetiseras av kroppen genom exponering för solljus, blir knapp under höst- och vintermånaderna. I sådana fall kan, kosttillskott effektivt bidra till att upprätthålla tillräckliga vitaminnivåer.

Klassificering av vitaminer: Vattenlösliga och fettlösliga

Vitaminer kategoriseras i två huvudgrupper baserat på deras löslighet:

  • Vattenlösliga vitaminer: I denna grupp ingår biotin, pantotensyra, och B-komplex vitaminer som B12 och B1. Dessa vitaminer är förknippade med metaboliska förändringar i vävnader och fungerar som koenzymer.
  • Fettlösliga vitaminer: Denna kategori omfattar vitamin A, K , och E. Till skillnad från sina vattenlösliga motsvarigheter, har dessa vitaminer reglerande funktioner och tenderar att ansamlas i kroppen.

Betydelsen av vitaminer under graviditeten

Graviditeten är en kritisk period som kräver en stabil och balanserad kost för att stödja fostrets utveckling. Även om det är idealiskt att få i sig vitaminer från livsmedel, kan det vara svårt att upprätthålla en perfekt kosthållning. Som ett resultat, vänder sig många blivande mödrar till vitamintillskott för att säkerställa ett tillräckligt näringsintag.

Viktiga vitaminer för gravida kvinnor inkluderar:

  • Vitamin D3 : Brist under graviditeten är förknippad med ökad risk för för tidig födsel, låg födelsevikt, och havandeskapsförgiftning.
  • Folsyra: Otillräckliga nivåer kan leda till anemi och öka risken för neuralrörsdefekter. Rätt tillskott kan minska dessa risker med upp till 70%.

Vem har nytta av vitamintillskott?

Beslutet att ta vitamintillskott beror på olika faktorer och individuella behov. Specifika grupper som kan dra nytta av vitamintillskott inkluderar:

  • Personer med tillstånd som försämrar vitaminabsorptionen
  • Personer som följer dieter som kanske inte uppfyller de dagliga vitaminbehoven
  • Idrottare som ägnar sig åt intensiva fysiska aktiviteter som kräver extra näringsstöd
  • Gravida kvinnor med ökade näringsbehov

Vitaminkomplex erbjuder ett effektivt sätt att åtgärda brister och lindra tillhörande symtom. Högkvalitativa kosttillskott i tablett- eller kapselform säkerställer optimal absorption, vilket bidrar till att stabilisera vitaminnivåerna i kroppen och stödja allmän hälsa och välbefinnande.

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg