Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Vitaminer och kosttillskott
  3. Vitaminer
  4. Vitamin B

Vitamin B

(304 produkter)
  • Vitamin A
  • Vitamin B
  • Vitamin C
  • Vitamin D
  • Vitamin E
  • Vitamin K
  • Multivitaminer
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • Vitaler's Vitamin B1 100 mg (Thiamine) - 120 Tablets Vitaler's Vitamin B1 100 mg (Thiamine) - 120 Tablets Vitaler's Vitamin B1 100 mg (Thiamine) - 120 Tablets
    Slut

    Vitaler's

    Vitaler's Vitamin B1 100 mg - 120 tabletter

    No reviews
    Ordinarie pris 68,99 kr
    Enhetspris0,57 kr vardera
    Visa detaljer
  • Dr Enzmann Vitamin B3 MSE - 180 Capsules Dr Enzmann Vitamin B3 MSE - 180 Capsules Dr Enzmann Vitamin B3 MSE - 180 Capsules

    Mito Pharma

    Dr Enzmann Vitamin B3 MSE - 180 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 369,39 kr
    Enhetspris2,05 kr vardera
    Visa detaljer
  • BestLab Best B12 - 30 ml BestLab Best B12 - 30 ml BestLab Best B12 - 30 ml

    BestLab

    BestLab Best B12 – 30 ml

    1 review
    Ordinarie pris 169,19 kr
    Enhetspris563,97 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Natrol Biotin 10,000 mcg - 100 Tablets
    Slut

    Natrol

    Natrol Biotin 10 , 000 mcg - 100 tabletter

    No reviews
    Ordinarie pris 178,69 kr
    Enhetspris1,79 kr vardera
    Visa detaljer
  • Aura Herbals Vitamin B3 415 mg - 60 Capsules

    Aura Herbals

    Aura Herbals Vitamin B3 415 mg – 60 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 76,29 kr
    Enhetspris1,27 kr vardera
    Visa detaljer
  • Dr Enzmann Vitamin B12 MSE - 120 Capsules Dr Enzmann Vitamin B12 MSE - 120 Capsules Dr Enzmann Vitamin B12 MSE - 120 Capsules

    Mito Pharma

    Dr Enzmann Vitamin B12 MSE - 120 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 573,29 kr
    Enhetspris4,78 kr vardera
    Visa detaljer
  • Solgar Vitamin B Complex "100" - 100 Tablets
    Slut

    Solgar

    Solgar Vitamin B-komplex "100" – 100 tabletter

    No reviews
    Ordinarie pris 369,39 kr
    Enhetspris3,69 kr vardera
    Visa detaljer
  • Końska Dawka MAXI B Complex + Ceylon Cinnamon for Pets - 125 ml
    Slut

    Końska Dawka

    Końska Dawka MAXI B Complex + Ceylon Cinnamon för husdjur – 125 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 420,69 kr
    Enhetspris3 365,52 kr /l
    Visa detaljer
  • Activlab Pharma Magnesium + Vitamin B6 - 50 Capsules
    Slut

    Activlab

    Activlab Pharma Magnesium + Vitamin B6 - 50 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 33,29 kr
    Enhetspris0,67 kr vardera
    Visa detaljer
  • Haya Labs Methyl-B12 Vitamin B12 200 mcg, Cherry - 100 Tablets
    Slut

    Haya Labs

    Haya Labs Metyl-B12 Vitamin B12 200 mcg, Körsbär - 100 tabletter

    No reviews
    Ordinarie pris 70,19 kr
    Enhetspris0,70 kr vardera
    Visa detaljer
  • Liposol B Complex Folate - 250 ml

    Aliness

    Liposol B-komplex folat – 250 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 244,29 kr
    Enhetspris977,16 kr /l
    Visa detaljer
  • Life Extension Pantothenic Acid 500 mg - 100 Capsules Life Extension Pantothenic Acid 500 mg - 100 Capsules

    Life Extension

    Life Extension Pantotensyra 500 mg - 100 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 214,49 kr
    Enhetspris2,14 kr vardera
    Visa detaljer
  • Swanson Pantothenic Acid 500 mg - 250 Capsules
    Slut

    Swanson

    Swanson Pantotensyra 500 mg - 250 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 387,29 kr
    Enhetspris1,55 kr vardera
    Visa detaljer
  • Nutrend Magneslife Liquid, Orange - 25 ml

    Nutrend

    Nutrend Magneslife vätska, Orange - 25 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 11,89 kr
    Enhetspris4,76 kr /10ml
    Visa detaljer
  • Solgar Vitamin B6 100 mg - 250 Veg Capsules Solgar Vitamin B6 100 mg - 250 Veg Capsules Solgar Vitamin B6 100 mg - 250 Veg Capsules Solgar Vitamin B6 100 mg - 250 Veg Capsules Solgar Vitamin B6 100 mg - 250 Veg Capsules
    Slut

    Solgar

    Solgar Vitamin B6 100 mg - 250 vegokapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 297,89 kr
    Enhetspris1,19 kr vardera
    Visa detaljer
  • Olimp Gold Vit B Forte - 60 Tablets

    Olimp

    Olimp Gold Vit B Forte – 60 tabletter

    No reviews
    Ordinarie pris 67,89 kr
    Enhetspris0,57 kr vardera
    Visa detaljer
  • Pure Encapsulations Biotin 8 mg - 60 Capsules

    Pure Encapsulations

    Pure Encapsulations Biotin 8 mg – 60 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 262,09 kr
    Enhetspris4,37 kr vardera
    Visa detaljer
  • Progress Labs Vitamin B12 1000 mcg - 120 Capsules

    Progress Labs

    Progress Labs Vitamin B12 1000 mcg – 120 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 116,69 kr
    Enhetspris0,97 kr vardera
    Visa detaljer
  • BetterYou Vitamin B12 Spray, Apricot - 25 ml

    BetterYou

    BetterYou Vitamin B12-spray, Aprikos – 25 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 221,89 kr
    Enhetspris887,56 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Pure Encapsulations B-Complex Plus - 60 Capsules

    Pure Encapsulations

    Pure Encapsulations B-Complex Plus – 60 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 471,99 kr
    Enhetspris7,87 kr vardera
    Visa detaljer
  • Swanson Liquid Vitamin B12, Strawberry - 59 ml

    Swanson

    Swanson Flytande vitamin B12 , Jordgubb - 59 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 191,89 kr
    Enhetspris325,24 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Olimp Chela-Mag B6®, Magnesium + Vitamin B6, Orange - 20 Effervescent Tablets Olimp Chela-Mag B6®, Magnesium + Vitamin B6, Orange - 20 Effervescent Tablets Olimp Chela-Mag B6®, Magnesium + Vitamin B6, Orange - 20 Effervescent Tablets
    Slut

    Olimp

    Olimp Chela-Mag B6 ®, Magnesium + Vitamin B6, Orange - 20 brustabletter

    1 review
    Ordinarie pris 64,29 kr
    Enhetspris3,21 kr vardera
    Visa detaljer
  • Veganicity Pregnancy Essentials - 60 Tablets Veganicity Pregnancy Essentials - 60 Tablets Veganicity Pregnancy Essentials - 60 Tablets

    Veganicity

    Veganicity Pregnancy Essentials - 60 tabletter

    No reviews
    Ordinarie pris 172,79 kr
    Enhetspris2,88 kr vardera
    Visa detaljer
  • Veganicity B25 Complex - 60 Tablets Veganicity B25 Complex - 60 Tablets Veganicity B25 Complex - 60 Tablets

    Veganicity

    Veganicity B25 Complex - 60 tabletter

    No reviews
    Ordinarie pris 101,19 kr
    Enhetspris1,69 kr vardera
    Visa detaljer
  • Föregående
  • Sida 12 / 13
  • 1
  • …
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Nästa

B-vitaminer: Specialiserade näringsämnen för omfattande hälsa

B-vitaminer utgör en mångsidig och mångsidig grupp av essentiella näringsämnen, som var och en utför unika funktioner samtidigt som de tillsammans fungerar som ett omfattande hälsostödjande system för människokroppen. När man står inför fysiska sjukdomar eller mentala hälsoutmaningar, framstår B-vitaminer ofta som en lösning. Men, det kan vara en utmaning att identifiera den specifika B-vitamin som tillgodoser dina individuella behov.

B-vitaminernas primära roll ligger i att upprätthålla en korrekt nervsystemfunktion, vilket är avgörande för mental hälsa. Dessa vitaminer påverkar humöret positivt, lindrar nervös spänning, och förbättrar kognitiv prestation. Utöver mental hälsa, B-vitaminer spelar en viktig roll i metaboliska processer, underlättar kolhydratabsorption och omvandling av glukos till energi. Detta påverkar inte bara humöret utan har också en betydande inverkan på det fysiska utseendet.

B-vitaminer: Specialiserade för specifika uppgifter

Förutom sina allmänna egenskaper, erbjuder varje B-vitamin unika fördelar för kroppen och dess funktioner:

  • Vitamin B1 (Tiamin) : Påverkar bentillväxt och utveckling, stöder hjärtfunktionen, och hjälper till och med till att bekämpa åksjuka.
  • Vitamin B2 (Riboflavin) : Fungerar som ett skönhetselixir, förbättrar huden, håret, och naglarnas tillstånd, samtidigt som det stärker synen och stöder behandling av anemi.
  • Vitamin B3 (Niacin) : Gynnar sexuell hälsa genom att delta i könshormonsyntesen (testosteron, progesteron, och östrogen), påverkar insulinfunktionen, och stöder bildandet av röda blodkroppar.
  • Vitamin B4 (Kolin) : Reglerar lipidmetabolismen, förbättrar muskelfunktionen och andningsorganens prestanda (värderas av idrottare), och förbättrar minnet (uppskattas av mentalarbetare).
  • Vitamin B5 (Pantotensyra) : Hjälper till att förhindra håravfall och grånande hår samtidigt som det reglerar energibalansen, erbjuder en lösning för dem som söker både fitness- och skönhetsfördelar.

B-vitaminer: Skräddarsydda lösningar för olika hälsoproblem

B-vitamingruppen erbjuder ett brett spektrum av fördelar som tillgodoser behov och brister hos både män och kvinnor. Oavsett om det handlar om sexuella hälsoproblem, att bromsa åldrandet, att stödja befruktning och en hälsosam graviditet, eller att förbättra det fysiska utseendet, ger B-vitaminerna effektiva lösningar. Vilken specifik vitamin som krävs beror på individuella faktorer som ålder, hälsoproblem, eller önskade förbättringsområden.

Det är viktigt att notera att kön och ålder inte begränsar användbarheten av B-vitaminer. Den primära faktorn för tillskott är det specifika behovet eller hälsoproblemet. Oavsett ålder eller kön kan, B-vitaminer erbjuda värdefullt stöd för olika hälsoproblem och brister.

Att välja rätt B-vitamintillskott

När du överväger B-vitamintillskott, är det viktigt att identifiera dina specifika hälsomål eller problem. Rådgör med sjukvårdspersonal för att avgöra vilka B-vitaminer som kan vara mest fördelaktiga för dina individuella behov. De kan hjälpa dig att välja lämpligt tillskott och dosering baserat på faktorer som din kost, livsstil, och eventuella befintliga hälsotillstånd.

Kom ihåg att även om B-vitaminer är viktiga för den allmänna hälsan, kan en balanserad kost rik på fullkorn, magert kött, ägg, baljväxter, och gröna bladgrönsaker ge många av dessa näringsämnen naturligt. Tillskott bör komplettera en hälsosam livsstil snarare än ersätta den.

Genom att förstå de unika rollerna för varje B-vitamin och hur de bidrar till den allmänna hälsan, kan du fatta välgrundade beslut om att införliva dessa viktiga näringsämnen i din dagliga rutin, för att stödja både ditt fysiska och psykiska välbefinnande.

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg