Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Vitaminer och kosttillskott
  3. Hälsoämnen
  4. Immunsystem

Immunsystem

(1112 produkter)
  • Hjärna och kognitiva funktioner
  • Skelett, leder och brosk
  • Hjärta och kärl
  • Detox och rening
  • Matsmältningssystemet
  • Energi
  • Ögon och syn
  • Hår, hud och naglar
  • Immunsystemet
  • Njurar och urinvägar
  • Andningsvägar
  • Sömn
  • Viktnedgång
  • Mäns hälsa
  • Kvinnors hälsa
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • Green Pasture Fermented Cod Liver Oil - 180 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil - 180 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil - 180 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil - 180 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil - 180 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil - 180 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil - 180 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil - 180 ml

    Green Pasture

    Green Pasture Fermenterad torskleverolja - 180 ml

    16 reviews
    Ordinarie pris 633,19 kr
    Enhetspris351,77 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Aliness Vitamin D3 FORTE oil 100 mcg - 120 Capsules Aliness Vitamin D3 FORTE oil 100 mcg - 120 Capsules Aliness Vitamin D3 FORTE oil 100 mcg - 120 Capsules

    Aliness

    Aliness Vitamin D3 FORTE olja 100 mcg - 120 kapslar

    4 reviews
    Ordinarie pris 104,89 kr
    Enhetspris0,87 kr vardera
    Visa detaljer
  • Haya Labs DIM Diindolylmethane - 60 Capsules

    Haya Labs

    Haya Labs DIM Diindolylmetan - 60 kapslar

    4 reviews
    Ordinarie pris 121,59 kr
    Enhetspris2,03 kr vardera
    Visa detaljer
  • Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU + K2mk7 FORTE, drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU + K2mk7 FORTE, drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU + K2mk7 FORTE, drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU + K2mk7 FORTE, drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU + K2mk7 FORTE, drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU + K2mk7 FORTE, drops - 30 ml

    Aura Herbals

    Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU + K2mk7 FORTE, droppar - 30 ml

    4 reviews
    Ordinarie pris 154,99 kr
    Enhetspris51,66 kr /10ml
    Visa detaljer
  • Solgar Liquid Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) Natural Orange Flavor - 59 ml Solgar Liquid Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) Natural Orange Flavor - 59 ml Solgar Liquid Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) Natural Orange Flavor - 59 ml Solgar Liquid Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) Natural Orange Flavor - 59 ml Solgar Liquid Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) Natural Orange Flavor - 59 ml
    Slut
    6% rabatt

    Solgar

    Solgar Flytande vitamin D3 125 mcg (5000 IE) Naturlig apelsinsmak - 59 ml

    13 reviews
    Försäljningspris 120,43 kr Ordinarie pris 127,59 kr
    Enhetspris204,12 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Swanson Vitamin K2 100 mcg - 30 Softgels Swanson Vitamin K2 100 mcg - 30 Softgels Swanson Vitamin K2 100 mcg - 30 Softgels Swanson Vitamin K2 100 mcg - 30 Softgels

    Swanson

    Swanson Vitamin K2 100 mcg - 30 softgels

    11 reviews
    Ordinarie pris 72,69 kr
    Enhetspris2,42 kr vardera
    Visa detaljer
  • Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil, Unflavored - 120 Capsules

    Green Pasture

    Green Pasture Fermenterad torskleverolja, Smaklös - 120 kapslar

    12 reviews
    Ordinarie pris 614,09 kr
    Enhetspris5,12 kr vardera
    Visa detaljer
  • Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend - 120 Capsules Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend - 120 Capsules

    Green Pasture

    Green Pasture Fermenterad torskleverolja och koncentrerad smöroljeblandning - 120 kapslar

    7 reviews
    Ordinarie pris 661,79 kr
    Enhetspris5,51 kr vardera
    Visa detaljer
  • Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml Green Pasture Fermented Cod Liver Oil And Concentrated Butter Oil Blend, Chocolate, Gel - 188 ml

    Green Pasture

    Green Pasture Fermenterad torskleverolja och koncentrerad smöroljeblandning, Choklad, Gel - 188 ml

    5 reviews
    Ordinarie pris 701,19 kr
    Enhetspris372,97 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml

    Aura Herbals

    Aura Herbals Vitamin ADEK A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 droppar - 30 ml

    6 reviews
    Ordinarie pris 162,09 kr
    Enhetspris5 403,00 kr /l
    Visa detaljer
  • Progress Labs Vitamin K2 Vita-MK7 200 mcg - 120 Capsules Progress Labs Vitamin K2 Vita-MK7 200 mcg - 120 Capsules

    Progress Labs

    Progress Labs Vitamin K2 Vita-MK7 200 mcg - 120 kapslar

    7 reviews
    Ordinarie pris 169,29 kr
    Enhetspris1,41 kr vardera
    Visa detaljer
  • Swanson Vitamin C with Rose Hips 1000 mg - 90 Capsules Swanson Vitamin C with Rose Hips 1000 mg - 90 Capsules Swanson Vitamin C with Rose Hips 1000 mg - 90 Capsules Swanson Vitamin C with Rose Hips 1000 mg - 90 Capsules

    Swanson

    Swanson C-vitamin med nypon 1000 mg - 90 kapslar

    3 reviews
    Ordinarie pris 81,09 kr
    Enhetspris0,90 kr vardera
    Visa detaljer
  • Solgar Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) - 100 Softgels Solgar Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) - 100 Softgels Solgar Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) - 100 Softgels Solgar Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) - 100 Softgels Solgar Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) - 100 Softgels

    Solgar

    Solgar Vitamin D3 125 mcg (5000 IE) - 100 Softgels

    6 reviews
    Ordinarie pris 220,49 kr
    Enhetspris2,20 kr vardera
    Visa detaljer
  • Aliness ProbioBalance Rhamnosus GG Balance 5 billion Probiotic - 30 Veg Capsules Aliness ProbioBalance Rhamnosus GG Balance 5 billion Probiotic - 30 Veg Capsules Aliness ProbioBalance Rhamnosus GG Balance 5 billion Probiotic - 30 Veg Capsules Aliness ProbioBalance Rhamnosus GG Balance 5 billion Probiotic - 30 Veg Capsules

    Aliness

    Aliness ProbioBalance Rhamnosus GG Balance 5 miljarder probiotika - 30 vegokapslar

    4 reviews
    Ordinarie pris 113,29 kr
    Enhetspris3,78 kr vardera
    Visa detaljer
  • Hepatica Bovine Colostrum - 120 Capsules Hepatica Bovine Colostrum - 120 Capsules Hepatica Bovine Colostrum - 120 Capsules

    Hepatica

    Hepatica Bovin Colostrum - 120 kapslar

    12 reviews
    Ordinarie pris 148,89 kr
    Enhetspris1,24 kr vardera
    Visa detaljer
  • Now Foods Selenium 200 mcg - 180 Veg Capsules Now Foods Selenium 200 mcg - 180 Veg Capsules Now Foods Selenium 200 mcg - 180 Veg Capsules

    Now Foods

    Now Foods Selen 200 mcg - 180 vegokapslar

    4 reviews
    Ordinarie pris 168,09 kr
    Enhetspris0,93 kr vardera
    Visa detaljer
  • Essiac Herbal extract, liquid - 300 ml Essiac Herbal extract, liquid - 300 ml Essiac Herbal extract, liquid - 300 ml Essiac Herbal extract, liquid - 300 ml
    Slut

    Essiac

    Essiac Örtextrakt, vätska - 300 ml

    4 reviews
    Ordinarie pris 685,59 kr
    Enhetspris2 285,30 kr /l
    Visa detaljer
  • Now Foods Omega-3, 180 EPA / 120 DHA - 100 Softgels Now Foods Omega-3, 180 EPA / 120 DHA - 100 Softgels Now Foods Omega-3, 180 EPA / 120 DHA - 100 Softgels

    Now Foods

    Now Foods Omega-3,180 EPA / 120 DHA - 100 Softgels

    4 reviews
    Ordinarie pris 137,09 kr
    Enhetspris1,37 kr vardera
    Visa detaljer
  • Swanson Albion Chelated Zinc 30 mg - 90 Capsules Swanson Albion Chelated Zinc 30 mg - 90 Capsules Swanson Albion Chelated Zinc 30 mg - 90 Capsules Swanson Albion Chelated Zinc 30 mg - 90 Capsules
    Slut

    Swanson

    Swanson Albion Chelaterad zink 30 mg - 90 kapslar

    4 reviews
    Ordinarie pris 69,09 kr
    Enhetspris0,77 kr vardera
    Visa detaljer
  • Now Foods Double Strength L-Theanine 200 mg - 60 Capsules

    Now Foods

    Now Foods Dubbelstyrka L-Theanine 200 mg - 60 kapslar

    5 reviews
    Ordinarie pris 183,59 kr
    Enhetspris3,06 kr vardera
    Visa detaljer
  • Now Foods NAC N-Acetyl Cysteine 1000 mg - 120 Tablets
    Slut

    Now Foods

    Now Foods NAC N-Acetyl Cystein 1000 mg - 120 tabletter

    3 reviews
    Ordinarie pris 342,09 kr
    Enhetspris2,85 kr vardera
    Visa detaljer
  • Medica Herbs Berberine HCL 500 mg - 40 Capsules Medica Herbs Berberine HCL 500 mg - 40 Capsules Medica Herbs Berberine HCL 500 mg - 40 Capsules Medica Herbs Berberine HCL 500 mg - 40 Capsules

    Medica Herbs

    Medica Herbs Berberin HCL 500 mg - 40 kapslar

    9 reviews
    Ordinarie pris 104,89 kr
    Enhetspris2,62 kr vardera
    Visa detaljer
  • Medverita Saccharomyces boulardii Biootic™ 5 billion CFUs - 120 Capsules
    Slut

    Medverita

    Medverita Saccharomyces boulardii Biootic™ 5 miljarder CFU - 120 kapslar

    10 reviews
    Ordinarie pris 170,39 kr
    Enhetspris1,42 kr vardera
    Visa detaljer
  • Swanson Vitamin C with Rose Hips 1000 mg - 250 Capsules Swanson Vitamin C with Rose Hips 1000 mg - 250 Capsules Swanson Vitamin C with Rose Hips 1000 mg - 250 Capsules Swanson Vitamin C with Rose Hips 1000 mg - 250 Capsules

    Swanson

    Swanson C-vitamin med nypon 1000 mg - 250 kapslar

    3 reviews
    Ordinarie pris 185,99 kr
    Enhetspris0,74 kr vardera
    Visa detaljer
  • Föregående
  • Sida 3 / 47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • …
  • 47
  • Nästa

Förstå och stärka ditt immunförsvar

Människans immunförsvar är ett komplext nätverk som fungerar både internt och externt, och utgör kroppens primära försvar mot patogener, nya infektioner, och inflammation. Ett robust immunsystem är avgörande för att upprätthålla övergripande hälsa och välbefinnande. Genom en hälsosam livsstil och en kost som är rik på viktiga näringsämnen, inklusive UNS aturerade fettsyror, vitaminer, och mineraler, kan du avsevärt förbättra kroppens naturliga försvar.

Faktorer som försämrar immunsystemet

Många tror att det är genetiken som avgör immunfunktionen, men sanningen är att vårt immunsystem är dynamiskt och till stor del påverkas av livsstilsfaktorer. Det finns flera faktorer som kan försämra immunförsvarets effektivitet:

  • Alltför sterila miljöer
  • Brist på regelbunden motion
  • Hög stressnivå
  • Dålig luftkvalitet och frekvent exponering för luftkonditionering
  • Inandning av cigarettrök och avgaser
  • Näringsbrist, särskilt vitaminer och mineraler
  • Överanvändning av mediciner, särskilt när det finns naturliga alternativ

Effektiva strategier för att stärka immunförsvaret

Att stärka immunförsvaret är en mångfacetterad, långsiktiglångsiktig process som kräver engagemang och konsekvens. Här är några viktiga strategier för att stärka kroppens immunförsvar:

1. Prioritera god sömn

Att sova tillräckligt är avgörande för immunförsvarets funktion. Under sömnen, genomgår din kropp fysisk och mental regenerering, vilket avsevärt förbättrar dess förmåga att bekämpa virus och bakterier.

2. Håll en näringsrik kost

En kost rik på frukt och grönsaker ger viktiga vitaminer och mineraler. Antioxidanter , som de som finns i vitamin E och vitamin C , är särskilt viktiga för immunförsvaret. Inkludera kallpressade, oraffinerade vegetabiliska oljor och lämpliga kosttillskott för att säkerställa att du får i dig ett helt spektrum av immunförsvarsstödjande näringsämnen.

3. Regelbunden motion

Regelbunden fysisk aktivitet stärker immunförsvaret och den allmänna hälsan. Sikta på minst 30 minuters måttlig motion de flesta dagar i veckan.

4. Undvik skadliga stimulantia

Begränsa eller eliminera alkoholkonsumtionen och undvik tobaksbruk, eftersom dessa kan försämra immunförsvaret avsevärt.

5. Använd naturliga immunförstärkare

När ditt immunsystem behöver extra stöd, kan du använda naturläkemedel som ginseng, timjan, eller aloe vera. Eteriska oljor som eukalyptus eller tall, som används i bad eller inhalationer, kan också ge immunförstärkande fördelar.

Vikten av konsekvens i immunförsvaret

Kom ihåg, att stärka ditt immunförsvar är inte en snabb lösning utan ett långsiktigt åtagande. Det är viktigt att upprätthålla dessa hälsosamma vanor konsekvent under hela året, inte bara under perioder med ökad sjukdomsrisk. Genom att göra det, investerar du i din kropps förmåga att försvara sig mot ett brett spektrum av potentiella hot.

På Medpak, erbjuder vi ett utbud av immunförstärkande kosttillskott för att komplettera din hälsosamma livsstil. Från vitaminkomplex till örtextrakt, våra produkter är utformade för att stödja och förbättra kroppens naturliga försvarsmekanismer. Utforska vårt urval och ta det första steget mot ett starkare, mer motståndskraftigt immunsystem Toda y.

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg