Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Sport
  3. Hälsosam mat för idrottare

Hälsosam mat för idrottare

(36 produkter)
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • vitaminer, mineraler, probiotika och hudvård inför hösten




    Se nu
  • Ostrovit MCT Oil, natural - 500 ml Ostrovit MCT Oil, natural - 500 ml Ostrovit MCT Oil, natural - 500 ml Ostrovit MCT Oil, natural - 500 ml
    Slut
    10% rabatt

    Ostrovit

    Ostrovit MCT-olja, naturlig - 500 ml

    9 reviews
    Försäljningspris 98,80 kr Ordinarie pris 109,79 kr
    Enhetspris197,60 kr /l
    Visa detaljer
  • Vitaler's MCT Coconut Oil - 500 ml Vitaler's MCT Coconut Oil - 500 ml Vitaler's MCT Coconut Oil - 500 ml Vitaler's MCT Coconut Oil - 500 ml

    Vitaler's

    Vitaler's MCT Kokosolja - 500 ml

    6 reviews
    Ordinarie pris 133,39 kr
    Enhetspris266,78 kr /l
    Visa detaljer
  • Now Foods Berberine Glucose Support - 90 Capsules

    Now Foods

    Now Foods Berberin Glukosstöd - 90 kapslar

    4 reviews
    Ordinarie pris 382,69 kr
    Enhetspris4,25 kr vardera
    Visa detaljer
  • BeKeto MCT Oil Pure C8, Pure Caprylic Acid Triglyceride Oil - 1000 ml

    BeKeto

    BeKeto MCT-olja ren C8, ren kaprylsyra triglyceridolja - 1000 ml

    12 reviews
    Ordinarie pris 435,19 kr
    Enhetspris435,19 kr /l
    Visa detaljer
  • Swanson Caprylic Acid 600 mg - 60 Softgels Swanson Caprylic Acid 600 mg - 60 Softgels Swanson Caprylic Acid 600 mg - 60 Softgels Swanson Caprylic Acid 600 mg - 60 Softgels

    Swanson

    Swanson Kaprylsyra 600 mg - 60 softgels

    4 reviews
    Ordinarie pris 107,19 kr
    Enhetspris1,79 kr vardera
    Visa detaljer
  • Vitaler's Natural MCT Oil - 500 ml Vitaler's Natural MCT Oil - 500 ml Vitaler's Natural MCT Oil - 500 ml Vitaler's Natural MCT Oil - 500 ml

    Vitaler's

    Vitaler's Naturlig MCT-olja - 500 ml

    4 reviews
    Ordinarie pris 119,09 kr
    Enhetspris238,18 kr /l
    Visa detaljer
  • Aliness Caprylic Acid (60% C8) 600 mg - 90 Capsules

    Aliness

    Aliness Kaprylsyra (60% C8) 600 mg - 90 kapslar

    2 reviews
    Ordinarie pris 116,69 kr
    Enhetspris1,30 kr vardera
    Visa detaljer
  • Activlab Super Green Food, Blackcurrant-Cranberry - 300 g

    Activlab

    Activlab Super Green Food, Svartvinbär-Kranbär - 300 g

    4 reviews
    Ordinarie pris 153,79 kr
    Enhetspris512,63 kr /kg
    Visa detaljer
  • BeKeto MCT Oil Pure C8, Pure Caprylic Acid Triglyceride Oil - 500 ml BeKeto MCT Oil Pure C8, Pure Caprylic Acid Triglyceride Oil - 500 ml BeKeto MCT Oil Pure C8, Pure Caprylic Acid Triglyceride Oil - 500 ml BeKeto MCT Oil Pure C8, Pure Caprylic Acid Triglyceride Oil - 500 ml

    BeKeto

    BeKeto MCT-olja ren C8, ren kaprylsyra triglyceridolja - 500 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 266,99 kr
    Enhetspris533,98 kr /l
    Visa detaljer
  • Activlab Super Green Food, Apple - 300 g

    Activlab

    Activlab Super Green Food, Äpple - 300 g

    No reviews
    Ordinarie pris 153,79 kr
    Enhetspris512,63 kr /kg
    Visa detaljer
  • Now Foods MCT Oil Liquid - 946 ml Now Foods MCT Oil Liquid - 946 ml Now Foods MCT Oil Liquid - 946 ml

    Now Foods

    Now Foods MCT-olja flytande - 946 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 298,09 kr
    Enhetspris315,11 kr /l
    Visa detaljer
  • BeKeto MCT Oil Pure C8 + C10 - 100 ml

    BeKeto

    BeKeto MCT-olja ren C8 + C10 - 100 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 59,19 kr
    Enhetspris591,90 kr /l
    Visa detaljer
  • Osavi MCT Oil 1000 mg - 180 Capsules Osavi MCT Oil 1000 mg - 180 Capsules Osavi MCT Oil 1000 mg - 180 Capsules

    Osavi

    Osavi MCT-olja 1000 mg - 180 kapslar

    2 reviews
    Ordinarie pris 220,49 kr
    Enhetspris1,22 kr vardera
    Visa detaljer
  • BeKeto MCT Oil Powder, Unflavoured - 100 g

    BeKeto

    BeKeto MCT-oljepulver, utan smaksättning - 100 g

    No reviews
    Ordinarie pris 339,79 kr
    Enhetspris1 132,63 kr /kg
    Visa detaljer
  • Trec Endurance Energy Gel, Multivitamin - 40 g

    Trec Nutrition

    Trec Endurance Energy Gel, Multivitamin - 40 g

    No reviews
    Ordinarie pris 20,09 kr
    Enhetspris502,25 kr /kg
    Visa detaljer
  • Alce Nero Passata Tomato Sauce BIO - 500 g

    Alce Nero

    Alce Nero Passata Tomatsås BIO - 500 g

    No reviews
    Ordinarie pris 32,49 kr
    Enhetspris64,98 kr /kg
    Visa detaljer
  • BioTech USA Energy Gel Pro, Orange - 40 g

    BioTech USA

    BioTech USA Energy Gel Pro, Orange - 40 g

    No reviews
    Ordinarie pris 26,19 kr
    Enhetspris654,75 kr /kg
    Visa detaljer
  • BeKeto MCT Oil Powder, Natural Chocolate - 300 g
    5% rabatt

    BeKeto

    BeKeto MCT-oljepulver, Naturlig choklad - 300 g

    No reviews
    Försäljningspris 339,81 kr Ordinarie pris 357,69 kr
    Enhetspris1 132,70 kr /kg
    Visa detaljer
  • Trec Endurance Energy Gel, Orange - 40 g

    Trec Nutrition

    Trec Endurance Energy Gel, Orange - 40 g

    No reviews
    Ordinarie pris 20,09 kr
    Enhetspris502,25 kr /kg
    Visa detaljer
  • BeKeto MCT Oil Powder, French Vanilla - 300 g

    BeKeto

    BeKeto MCT-oljepulver, Fransk vanilj - 300 g

    No reviews
    Ordinarie pris 357,69 kr
    Enhetspris1 192,30 kr /kg
    Visa detaljer
  • Trec Endurance Energy Gel, Forest Fruits - 40 g

    Trec Nutrition

    Trec Endurance Energy Gel, Skogsfrukter - 40 g

    No reviews
    Ordinarie pris 23,69 kr
    Enhetspris592,25 kr /kg
    Visa detaljer
  • BeKeto Collagen MCT Powder, Tropical Coconut & White Chocolate - 300 g

    BeKeto

    BeKeto Collagen MCT Powder, Tropical Coconut & White Chocolate - 300 g

    No reviews
    Ordinarie pris 315,99 kr
    Enhetspris1 053,30 kr /kg
    Visa detaljer
  • Aura Herbals Coco Fuel, MCT Oil 2000 mg - 100 Capsules Aura Herbals Coco Fuel, MCT Oil 2000 mg - 100 Capsules
    30% rabatt

    Aura Herbals

    Aura Herbals Coco Fuel, MCT-olja 2000 mg - 100 kapslar

    No reviews
    Försäljningspris 84,60 kr Ordinarie pris 121,59 kr
    Enhetspris0,85 kr vardera
    Visa detaljer
  • Föregående
  • Sida 1 / 2
  • 1
  • 2
  • Nästa

Hälsosam mat för idrottare: Bränsle för topprestationer

På Medpak, förstår vi att optimal näring är avgörande för idrottslig framgång. Vårt sortiment av hälsosamma livsmedel för idrottare är utformat för att stödja dina träningsmål, förbättra prestationen, och hjälpa dig Ecover y. Upptäck hur våra funktionella livsmedel kan komplettera din träningsplan och hjälpa dig att uppnå din idrottsliga potential.

Betydelsen av funktionella livsmedel för idrottare

Funktionella livsmedel är särskilt anpassade för att möta de höga energibehoven hos fysiskt aktiva individer. De erbjuder en perfekt balans av makronäringsämnen och viktiga mikronäringsämnen, som stödjer:

  • Muskelutveckling och r Ecover y
  • Ökad energinivå under träning
  • Förbättrad uthållighet och stamina
  • Optimal metabolisk funktion

Nyckelkategorier av hälsosamma livsmedel för idrottare

1. Proteinbars

Våra proteinbars erbjuder en bekväm källa till högkvalitativt protein, som är viktigt för muskeluppbyggnad och muskeltillväxt. De är perfekta för:

  • Näring före eller efter träning
  • Mellanmål på språng
  • Komplettera proteinintaget mellan måltiderna

2. Sötningsmedel och kryddor med lågt kaloriinnehåll

Upprätthåll en balanserad kost utan att göra avkall på smaken. I vårt sortiment ingår:

  • Kalorifria sötningsmedel
  • Sylt och såser med lågt glykemiskt index
  • Proteinberikade kryddor

3. Nyttiga fetter

Optimera din kost med vårt urval av nyttiga fetter:

  • MCT-oljor för snabb energi
  • Omega-3- och omega-6-rika produkter
  • Nötbaserade oljor och smör

4. Nöt- och proteinsmör

Njut av näringstäta bredbara produkter som stöder dina idrottsliga mål:

  • Proteinrika nötsmör
  • Vitamin- och mineralrika bredbara produkter
  • Dessertalternativ med låg sockerhalt, och hög proteinhalt

Näringsrekommendationer för idrottare

För att maximera fördelarna med våra hälsosamma livsmedel för idrottare, bör du beakta dessa viktiga näringsprinciper:

  • Balanserade makronäringsämnen: Säkerställ en lämplig blandning av proteiner, kolhydrater, och hälsosamma fetter
  • Tillräcklig hydrering: Stöd prestationen med våra isotoniska drycker
  • Fokus på mikronäringsämnen: Inkorporera en mängd olika näringstäta livsmedel
  • Whole Food Foundation: Basera din kost på minimalt bearbetade, näringsrika alternativ

Anpassa din kostplan för idrottare

Varje idrottares näringsbehov är unikt. Faktorer som:

  • Träningens intensitet och varaktighet
  • Specifika sportkrav
  • Individuella mål för kroppssammansättning
  • Personliga kostpreferenser

Alla spelar en roll när det gäller att fastställa den perfekta näringsstrategin. Även om våra produkter erbjuder en solid grund för idrottsnutrition, rekommenderar vi att du rådgör med en kvalificerad nutritionist eller dietist för personlig rådgivning.

Höj din idrottsprestation med Medpak

Vårt sortiment av hälsosam mat för idrottare är utformat för att stödja din resa mot topprestationer. Oavsett om du är en professionell idrottsman eller en fitnessentusiast, kan våra funktionella livsmedel hjälpa dig att nå dina mål.

Utforska vår kollektion Toda y och ge din kropp den näring den förtjänar. Kom ihåg att, stora atletiska prestationer börjar med rätt näring!

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg