Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Vitaminer och kosttillskott
  3. Hälsoämnen

Hälsoämnen

(4738 produkter)
  • Hjärna och kognitiva funktioner
  • Skelett, leder och brosk
  • Hjärta och kärl
  • Detox och rening
  • Matsmältningssystemet
  • Energi
  • Ögon och syn
  • Hår, hud och naglar
  • Immunsystemet
  • Njurar och urinvägar
  • Andningsvägar
  • Sömn
  • Viktnedgång
  • Mäns hälsa
  • Kvinnors hälsa
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • Medverita ALA (Alpha-Lipoic Acid) 300 mg - 120 Capsules

    Medverita

    Medverita ALA (Alfa-liponsyra) 300 mg – 120 kapslar

    3 reviews
    Ordinarie pris 122,79 kr
    Enhetspris1,02 kr vardera
    Visa detaljer
  • Swanson Full Spectrum Milk Thistle - 30 Capsules

    Swanson

    Swanson Full Spectrum Milk Thistle - 30 kapslar

    2 reviews
    Ordinarie pris 26,19 kr
    Enhetspris0,26 kr vardera
    Visa detaljer
  • Medica Herbs Hawthorn Forte 520 mg - 60 Capsules Medica Herbs Hawthorn Forte 520 mg - 60 Capsules

    Medica Herbs

    Medica Herbs Hagtorn Forte 520 mg - 60 kapslar

    1 review
    Ordinarie pris 66,79 kr
    Enhetspris1,11 kr vardera
    Visa detaljer
  • ProbioBalance Plantarum - 30 Capsules

    Aliness

    ProbioBalance Plantarum - 30 kapslar

    1 review
    Ordinarie pris 115,59 kr
    Enhetspris3,85 kr vardera
    Visa detaljer
  • ALG Pharma B VitalGold Complex - 60 Tablets

    ALG Pharma

    ALG Pharma B VitalGold Complex - 60 tabletter

    4 reviews
    Ordinarie pris 16,69 kr
    Enhetspris0,28 kr vardera
    Visa detaljer
  • Now Foods Melatonin 1 mg - 59 ml

    Now Foods

    Now Foods Melatonin 1 mg - 59 ml

    2 reviews
    Ordinarie pris 82,19 kr
    Enhetspris139,31 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Activlab Isoactive Isotonic with Lime, Mango with Pineapple - 31,5 g

    Activlab

    Activlab Isoactive Isotonic med Lime, Mango med ananas - 31,5 g

    No reviews
    Ordinarie pris 4,69 kr
    Enhetspris148,89 kr /kg
    Visa detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Vanilla - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% vassleprotein Premium, Vanilj - 500 g

    2 reviews
    Ordinarie pris 226,49 kr
    Enhetspris452,98 kr /kg
    Visa detaljer
  • Protego Electrolytes + Probiotics - 20 Effervescent Tablets

    Salvum

    Protego Elektrolyter + Probiotika - 20 brustabletter

    1 review
    Ordinarie pris 49,99 kr
    Enhetspris2,50 kr vardera
    Visa detaljer
  • Life Extension Calcium D-Glucarate 200 mg - 60 Capsules Life Extension Calcium D-Glucarate 200 mg - 60 Capsules

    Life Extension

    Life Extension Kalcium D-glukarat 200 mg - 60 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 278,99 kr
    Enhetspris4,65 kr vardera
    Visa detaljer
  • Solgar Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) - 120 Veg Capsules Solgar Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) - 120 Veg Capsules Solgar Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) - 120 Veg Capsules Solgar Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) - 120 Veg Capsules Solgar Vitamin D3 125 mcg (5000 IU) - 120 Veg Capsules
    Slut

    Solgar

    Solgar Vitamin D3 125 mcg (5000 IE) - 120 vegokapslar

    3 reviews
    Ordinarie pris 268,19 kr
    Enhetspris2,23 kr vardera
    Visa detaljer
  • Swanson Full Spectrum Guarana 500 mg - 100 Capsules Swanson Full Spectrum Guarana 500 mg - 100 Capsules Swanson Full Spectrum Guarana 500 mg - 100 Capsules Swanson Full Spectrum Guarana 500 mg - 100 Capsules

    Swanson

    Swanson Full Spectrum Guarana 500 mg - 100 kapslar

    4 reviews
    Ordinarie pris 109,69 kr
    Enhetspris1,10 kr vardera
    Visa detaljer
  • Invent Farm Para Farm - 90 Capsules
    Slut

    Invent Farm

    Invent Farm Para Farm - 90 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 133,49 kr
    Enhetspris1,48 kr vardera
    Visa detaljer
  • Trec Fat Burner Clenburexin - 90 Capsules
    Slut

    Trec Nutrition

    Trec Fettförbrännare Clenburexin - 90 kapslar

    No reviews
    Ordinarie pris 189,49 kr
    Enhetspris2,11 kr vardera
    Visa detaljer
  • Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml

    Aura Herbals

    Aura Herbals Melatonin Control + extrakt av citronmeliss - 30 ml

    1 review
    Ordinarie pris 98,99 kr
    Enhetspris3 299,67 kr /l
    Visa detaljer
  • Haya Labs Cayenne Pepper Extract  - 100 Capsules Haya Labs Cayenne Pepper Extract  - 100 Capsules Haya Labs Cayenne Pepper Extract  - 100 Capsules
    Slut

    Haya Labs

    Haya Labs Extrakt av cayennepeppar - 100 kapslar

    3 reviews
    Ordinarie pris 107,19 kr
    Enhetspris1,07 kr vardera
    Visa detaljer
  • Now Foods Chlorella Certified Organic 500 mg - 200 Tablets

    Now Foods

    Now Foods Chlorella certifierad organisk 500 mg - 200 tabletter

    1 review
    Ordinarie pris 182,39 kr
    Enhetspris0,91 kr vardera
    Visa detaljer
  • Aliness Natural Ashwagandha 555 mg - 100 Capsules

    Aliness

    Aliness Natural Ashwagandha 555 mg – 100 kapslar

    1 review
    Ordinarie pris 137,09 kr
    Enhetspris1,37 kr vardera
    Visa detaljer
  • ALG Pharma Vitamin B12 100 mcg - 120 Tablets

    ALG Pharma

    ALG Pharma Vitamin B12 100 mcg - 120 tabletter

    3 reviews
    Ordinarie pris 32,09 kr
    Enhetspris0,27 kr vardera
    Visa detaljer
  • ALG Pharma Magnesium Chelate + B6 - 60 Capsules

    ALG Pharma

    ALG Pharma Magnesiumchelat + B6 - 60 kapslar

    4 reviews
    Ordinarie pris 41,69 kr
    Enhetspris0,69 kr vardera
    Visa detaljer
  • Activlab Pharma Magnesium Forte 200 mg - 60 Tablets

    Activlab

    Activlab Pharma Magnesium Forte 200 mg - 60 tabletter

    1 review
    Ordinarie pris 26,19 kr
    Enhetspris0,44 kr vardera
    Visa detaljer
  • Trec L-Carnitine 3000 - 60 Capsules

    Trec Nutrition

    Trec L-karnitin 3000 - 60 kapslar

    1 review
    Ordinarie pris 131,19 kr
    Enhetspris2,19 kr vardera
    Visa detaljer
  • Medverita Inositol 500 mg - 120 Capsules

    Medverita

    Medverita Inositol 500 mg - 120 kapslar

    5 reviews
    Ordinarie pris 86,99 kr
    Enhetspris0,72 kr vardera
    Visa detaljer
  • Swanson NAC Detox with Milk Thistle - 60 Capsules
    Slut

    Swanson

    Swanson NAC Detox med mjölktistel - 60 kapslar

    1 review
    Ordinarie pris 121,59 kr
    Enhetspris2,03 kr vardera
    Visa detaljer
  • Föregående
  • Sida 59 / 198
  • 1
  • …
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • …
  • 198
  • Nästa

Vanliga hälsoproblem och effektiva förebyggande strategier

Hälsoproblem, som sträcker sig från mindre åkommor till kroniska tillstånd, kan påverka vårt dagliga liv avsevärt. Att förstå dessa vanliga hälsoutmaningar och lära sig hur man förebygger dem är avgörande för att upprätthålla ett optimalt välbefinnande. I denna omfattande guide, kommer vi att utforska de vanligaste hälsoproblemen som påverkar människor Toda y och ge praktiska strategier för förebyggande och hantering.

De vanligaste hälsoproblemen som påverkar människor Toda y

Statistisk forskning har identifierat flera hälsoproblem som påverkar en stor del av befolkningen. Dessa inkluderar:

  • Förkylning och influensa: Virusinfektioner som påverkar andningsorganen
  • Smärta i rörelseapparaten: Inklusive ryggsmärta, nacksmärta, och ledbesvär
  • Sömnstörningar: Såsom sömnlöshet, sömnapné, och restless leg syndrome
  • Matsmältningsproblem: Inklusive halsbränna, gastroesofageal refluxsjukdom (GERD), förstoppning, och irritabelt tarmsyndrom (IBS)
  • Huvudvärk och migrän: Allt från spänningshuvudvärk till försvagande migrän
  • Allergier: Både säsongs- och matrelaterade
  • Psykiska problem: Inklusive depression, ångest, och stressrelaterade sjukdomar
  • Kardiovaskulära problem: Som högt blodtryck och högt kolesterol
  • Viktkontroll: Inklusive fetma och relaterade ämnesomsättningssjukdomar
  • Hudåkommor: Som akne, eksem, och psoriasis

Intressant nog har, studier visat att kvinnor är mer benägna att rapportera de flesta hälsoproblem, med undantag för högt blodtryck och högt kolesterol, som oftare rapporteras av män.

Effektiva strategier för att förebygga sjukdomar

Det är omöjligt att helt undvika alla sjukdomar, men en hälsosam livsstil kan avsevärt minska risken för att utveckla många vanliga hälsoproblem. Här är några viktiga strategier för att bibehålla optimal hälsa:

1. Balanserad kost

En välbalanserad kost är avgörande för att bibehålla ett starkt immunförsvar och en god allmän hälsa. Fokusera på:

  • Att äta en mängd olika frukter och grönsaker
  • Att välja fullkorn framför raffinerade kolhydrater
  • Att äta magert protein och hälsosamma fetter
  • Begränsa bearbetade livsmedel och tillsatt socker

För dem som kämpar för att tillgodose sina näringsbehov enbart genom kosten, vår Vitaminer & Supplements kollektion erbjuder en rad produkter för att stödja optimal näring.

2. Regelbunden fysisk aktivitet

Motion är viktigt för att bibehålla fysisk och psykisk hälsa. Sikta på:

  • Minst 150 minuters aerobisk aktivitet av måttlig intensitet per vecka
  • Styrketräning minst två gånger i veckan
  • Flexibilitets- och balansövningar

3. Tillräcklig sömn

God sömn är avgörande för den allmänna hälsan och välbefinnandet. För att förbättra sömnen:

  • Håll dig till ett konsekvent sömnschema
  • Skapa en avslappnande rutin vid läggdags
  • Se till att din sömnmiljö är bekväm och främjar vila

För dem som kämpar med sömnproblem, vår Sleep Support collection erbjuder naturliga lösningar för att främja bättre sömnkvalitet.

4. Stresshantering

Kronisk stress kan påverka både den fysiska och psykiska hälsan negativt. Prova dessa stressreducerande tekniker:

  • Mindfulness-meditation
  • Djupandningsövningar
  • Yoga eller tai chi
  • Aromaterapi med lugnande eteriska oljor

5. Regelbundna hälsokontroller

Förebyggande vård är nyckeln till att upptäcka potentiella hälsoproblem tidigt. Se till att göra det:

  • Planera regelbundna hälsokontroller hos din vårdgivare
  • Håll dig uppdaterad omrekommenderade undersökningar och vaccinationer
  • Övervaka ditt blodtryck, kolesterol, och blodsockernivåer

Stödja den allmänna hälsan med kosttillskott och supermat

En balanserad kost bör vara grunden för god hälsa, men, kosttillskott och supermat kan ge ytterligare stöd:

  • Multivitaminer: För att fylla eventuella näringsluckor
  • Omega-3-fettsyror: För hjärt- och hjärnhälsa
  • Probiotika: För att stödja matsmältningen och immunförsvaret
  • Superlivsmedel: Som bär, bladgrönsaker, och nötter för deras höga näringstäthet

Vikten av avgiftning

Regelbunden avgiftning kan hjälpa till att befria kroppen från skadliga toxiner som kan bidra till olika hälsoproblem. Överväg:

  • Öka vattenintaget för att stödja naturliga avgiftningsprocesser
  • Ät mat som är rik på antioxidanter
  • Utforska skonsamma avgiftningsprogram under professionell vägledning

Slutsats: Ett holistiskt synsätt på hälsa

Genom att ta itu med vanliga hälsoproblem genom en kombination av förebyggande strategier, balanserad kost, regelbunden motion, och riktade kosttillskott vid behov, kan du avsevärt förbättra ditt allmänna välbefinnande. Kom ihåg att hälsa är en resa, inte en destination, och att små, konsekventa steg kan leda till betydande förbättringar över tid.

Även om dessa strategier kan hjälpa till att förebygga många vanliga hälsoproblem, är det viktigt att rådgöra med vårdpersonal för personlig rådgivning, särskilt när det gäller kroniska tillstånd eller specifika hälsoproblem. Genom att ha ett proaktivt förhållningssätt till din hälsa, kan du förbättra din livskvalitet och minska effekterna av vanliga sjukdomar på dina dagliga aktiviteter.

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg