Gå till innehållet

Svårfunna märken samlade i en butik

Märken som är svåra att hitta i ditt land – samlade i en butik

Hjälp och kontakt
  • Sverige (SEK kr)
Medpak
Konto Vagn
  • Vitaminer och kosttillskott
    • Vitaminer och kosttillskott
    • Aminosyror

      Aminosyror

      Alla Aminosyror →
      • L-Arginin
      • L-Karnitin
      • L-Karnosin
      • L-Citrullin
      • L-Glutation
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl cystein (NAC)
      • Alla Aminosyror →
    • Antioxidanter

      Antioxidanter

      Alla Antioxidanter →
      • Alfa-liponsyra
      • Astaxantin
      • Koenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein och zeaxantin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Örter

      Örter

      Alla Örter →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Kattklor (Uña de Gato)
      • Kurkumin och gurkmeja
      • Maskrosrot
      • Djävulsklo
      • Echinacea
      • Vitlök
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Såghämma
      • Rödklöver
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • Alla Örter →
    • Mineraler

      Mineraler

      Alla Mineraler →
      • Krom
      • Kalcium
      • Jod
      • Järn
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Kiseldioxid
      • Zink
      • Alla Mineraler →
    • Vitaminer

      Vitaminer

      Alla Vitaminer →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskolja och omega-fettsyror (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Gröna livsmedel och superfoods
    Alla Vitaminer och kosttillskott →
  • Hälsomål
    • Hälsomål
    • Hjärna och kognitiva funktioner
    • Skelett, leder och brosk
    • Hjärta och kärl
    • Detox och rening
    • Matsmältningssystemet
    • Energi
    • Ögon och syn
    • Hår, hud och naglar
    • Immunsystemet
    • Njurar och urinvägar
    • Andningsvägar
    • Sömn
    • Viktnedgång
    • Mäns hälsa
    • Kvinnors hälsa
    Alla Hälsomål →
  • Sport
    • Sport
    • Kolhydrater

      Kolhydrater

      Alla Kolhydrater →
      • Carbo
      • Energigeler
      • Isotoniska drycker
    • Kreatin

      Kreatin

      Alla Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pre-workout

      Pre-workout

      Alla Pre-workout →
      • Pre-workout stimulanter
      • Pre-workout pump
      • Pre-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alla Proteinpulver →
      • Växtprotein
      • Vassleproteinblandningar
      • Vassleproteinkoncentrat (WPC)
      • Vassleproteinisolat (WPI)
    • Viktökning

      Viktökning

      Alla Viktökning →
      • Gainers
    • Fettförbrännare
    • Återhämtning
    • Testosteronförstärkare
    Alla Sport →
  • Skönhet
    • Skönhet
    • Bad och dusch

      Bad och dusch

      Alla Bad och dusch →
      • Badtillbehör
      • Badbomber och salter
      • Kroppsskrubb
      • Duschgeler
      • Tvålar
    • Kroppskosmetika

      Kroppskosmetika

      Alla Kroppskosmetika →
      • Deodoranter och antiperspiranter
      • Lotioner, smör, krämer och kroppsoljer
    • Ansiktskosmetika

      Ansiktskosmetika

      Alla Ansiktskosmetika →
      • Ögonkrämer
      • Ansiktskrämer
      • Ansiktssyror, oljor och serum
      • Ansiktsrengöring
      • Hydrolater, dimma och toners
      • Masker och lera
    • Händer och fötter

      Händer och fötter

      Alla Händer och fötter →
      • Behandlingar för liktorn, förhårdnader och hallux
      • Fotvård
      • Handvård
    • Hårkosmetika

      Hårkosmetika

      Alla Hårkosmetika →
      • Balsam
      • Hårfärgning
      • Hårmasker
      • Håroljer, serum och sprayer
      • Schampon
    • Intimhygien

      Intimhygien

      Alla Intimhygien →
      • Geler och tvålar
      • Bindor, trosskydd, tamponger
    • Munvård

      Munvård

      Alla Munvård →
      • Munsköljmedel
      • Tandborstar
      • Tandkräm
      • Ersättningsborsthuvuden
    • Solskydd

      Solskydd

      Alla Solskydd →
      • Solkrämer, lotioner
    Alla Skönhet →
  • Smink
    • Smink
    • Ansiktssmink

      Ansiktssmink

      Alla Ansiktssmink →
      • BB- och CC-krämer
      • Foundations
      • Kuddefoundations
      • Annat ansiktssmink
    • Läppsmink

      Läppsmink

      Alla Läppsmink →
      • Läppstift
      • Läppfärger och läppglans
      • Läppvård
    • Ögonsmink

      Ögonsmink

      Alla Ögonsmink →
      • Mascara
    • Sminkverktyg och tillbehör
    Alla Smink →
  • Mamma och bebis
    • Mamma och bebis
    • Graviditet och moderskap

      Graviditet och moderskap

      Alla Graviditet och moderskap →
      • Graviditetsplanering och tester
      • Graviditetsvård
      • Hälsa under graviditeten
      • Amning
      • Hud- och kroppsvård
    • Matning av barn

      Matning av barn

      Alla Matning av barn →
      • Flasknappar
      • Nappflaskor
      • Muggar
      • Matningstillbehör
      • Matförvaring
    • Barns hälsa
    • Barnhygien
    • Barnnäring
    • Nappar
    Alla Mamma och bebis →
  • Hem
    • Hem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alla Aromaterapi →
      • Diffusorer och förnebulare
      • Eteriska oljeset
      • Individuella eteriska oljor
      • Doftoljor
      • Rökelsepinnar
    • Hörselskydd

      Hörselskydd

      Alla Hörselskydd →
      • Hörselkåpor
      • Öronpropptillbehör
      • Öronproppar
    • Hemvård och städning

      Hemvård och städning

      Alla Hemvård och städning →
      • Badrumsstädning
      • Eco Zone 🍃
      • Köksstädning
      • Tvättmedel
      • Universalrengöringsmedel
      • Luktneutraliserare
    • Skydd mot insekter och fästingar

      Skydd mot insekter och fästingar

      Alla Skydd mot insekter och fästingar →
      • Elektroniska fästingavvisare
      • Insektsmedel
    • Husdjur

      Husdjur

      Alla Husdjur →
      • Djurtillbehör
      • Djurmat och godsaker
      • Djurvård och hygien
      • Kosttillskott för djur
      • Fästing- och loppskydd
    • Bastuutrustning

      Bastuutrustning

      Alla Bastuutrustning →
      • Bastu eterisk olja
      • Bastuverktyg och utrustning
    • Vattenfiltrering och flaskor

      Vattenfiltrering och flaskor

      Alla Vattenfiltrering och flaskor →
      • Vattenflaskor
      • Vattenfilter
    Alla Hem →
  • Hälsa
    • Hälsa
    • Hälsokost & näring

      Hälsokost & näring

      Alla Hälsokost & näring →
      • Drycker & dryckesblandningar
      • Frukost & flingor
      • Kaffe & te
      • Matolja & vinäger
      • Hälsodrycker & juice
      • Hälsosamma mellanmål
      • Örter & kryddor
      • Sylt, honung & söta pålägg
      • Nötsmör
      • Pasta & nudlar
      • Såser & kryddor
      • Sportnäring
      • Sockeralternativ
      • Alla Hälsokost & näring →
    • Intimhälsa

      Intimhälsa

      Alla Intimhälsa →
      • Kondomer
      • Glidmedel & intimvård
      • Vuxenprodukter
    • Medicinsk utrustning & tester
    Alla Hälsa →
  • Varumärken
    • Varumärken
    • Våra varumärken
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Toppvarumärken
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nya varumärken
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alla Varumärken →

    Märken

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Rea
  • Immunsäsongen
  1. Hem
  2. Skönhet
  3. Hårkosmetika

Hårkosmetika

(325 produkter)
  • Balsam
  • Hårfärgning
  • Hårmasker
  • Håroljer, serum och sprayer
  • Schampon
  • Mest relevant
  • Bästsäljare
  • Alfabetiskt, A–Ö
  • Alfabetiskt, Ö–A
  • Pris, lågt till högt
  • Pris, högt till lågt
  • Datum, gammalt till nytt
  • Datum, nytt till gammalt
Visa som

  • Shiseido Tsubaki Premium Repair Mask - 180 g Shiseido Tsubaki Premium Repair Mask - 180 g Shiseido Tsubaki Premium Repair Mask - 180 g
    Slut

    Shiseido

    Shiseido Tsubaki Premium Repair Mask - 180 g

    No reviews
    Ordinarie pris 192,19 kr
    Enhetspris1 067,72 kr /kg
    Visa detaljer
  • Blue Magic Organic Castor Oil Hair & Scalp Conditioner - 300 ml Blue Magic Organic Castor Oil Hair & Scalp Conditioner - 300 ml
    Slut

    Blue Magic

    Blue Magic ekologisk ricinolja hår- och hårbottenbalsam - 300 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 69,99 kr
    Enhetspris233,30 kr /l
    Visa detaljer
  • La'dor Keratin LPP Shampoo - 150 ml La'dor Keratin LPP Shampoo - 150 ml La'dor Keratin LPP Shampoo - 150 ml La'dor Keratin LPP Shampoo - 150 ml La'dor Keratin LPP Shampoo - 150 ml

    La'dor

    La'dor Keratin LPP Schampo - 150 ml

    1 review
    Ordinarie pris 71,09 kr
    Enhetspris47,39 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Shiseido Tsubaki Premium Volume & Repair Shampoo - 450 ml

    Shiseido

    Shiseido Tsubaki Premium Volume & Repair Shampoo - 450 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 186,29 kr
    Enhetspris413,98 kr /l
    Visa detaljer
  • Indus Valley Henna Hair Colour Black - 100 g
    Slut

    Indus Valley

    Indus Valley Henna Hårfärg Svart - 100 g

    No reviews
    Ordinarie pris 87,49 kr
    Enhetspris874,90 kr /kg
    Visa detaljer
  • Shiseido Fino Regenerating Oil/Serum for Damaged Hair - 70 ml Shiseido Fino Regenerating Oil/Serum for Damaged Hair - 70 ml Shiseido Fino Regenerating Oil/Serum for Damaged Hair - 70 ml Shiseido Fino Regenerating Oil/Serum for Damaged Hair - 70 ml

    Shiseido

    Shiseido Fino Regenerating Oil/Serum för skadat hår - 70 ml

    3 reviews
    Ordinarie pris 206,09 kr
    Enhetspris294,41 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Shiseido Tsubaki Premium Regenerating Shampoo - 450 ml

    Shiseido

    Shiseido Tsubaki Premium Regenerating Shampoo - 450 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 146,79 kr
    Enhetspris326,20 kr /l
    Visa detaljer
  • Shiseido Tsubaki Premium EX Damage Care & Recovery Conditioner - 450 ml Shiseido Tsubaki Premium EX Damage Care & Recovery Conditioner - 450 ml
    Slut

    Shiseido

    Shiseido Tsubaki Premium EX Damage Care & R Ecover y Balsam – 450 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 150,19 kr
    Enhetspris333,76 kr /l
    Visa detaljer
  • Motions Hair Relaxer Regular Straightening Cream for Curly Hair - 425 g

    Motions

    Motions Hair Relaxer Regular Straightening Cream för lockigt hår – 425 g

    No reviews
    Ordinarie pris 113,19 kr
    Enhetspris266,33 kr /kg
    Visa detaljer
  • Elizavecca CER 100 Hair Collagen Ceramide Coating Hair Protein Treatment - 100 ml Elizavecca CER 100 Hair Collagen Ceramide Coating Hair Protein Treatment - 100 ml

    Elizavecca

    Elizavecca CER 100 Hair Collagen Ceramide Coating Hair Protein Treatment - 100 ml

    3 reviews
    Ordinarie pris 93,39 kr
    Enhetspris93,39 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Herbaria Banfi Classical Rub - 250 ml Herbaria Banfi Classical Rub - 250 ml Herbaria Banfi Classical Rub - 250 ml

    Herbaria

    Herbaria Banfi Classical Rub - 250 ml

    2 reviews
    Ordinarie pris 114,29 kr
    Enhetspris457,16 kr /l
    Visa detaljer
  • Esthetic House CP-1 Bright Complex Intense Nourishing Conditioner - 100 ml Esthetic House CP-1 Bright Complex Intense Nourishing Conditioner - 100 ml

    Esthetic House

    Esthetic House CP-1 Bright Complex Intense Nourishing Conditioner - 100 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 40,79 kr
    Enhetspris40,79 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Anthyllis Hair Conditioner with Flax Seed Extract and Rice Protein - 200 ml Anthyllis Hair Conditioner with Flax Seed Extract and Rice Protein - 200 ml
    Slut

    Pierpaoli

    Anthyllis Hårbalsam med linfröextrakt och risprotein - 200 ml

    1 review
    Ordinarie pris 67,69 kr
    Enhetspris33,85 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Blue Magic Hair Food Coconut Oil and Wheat Germ Conditioner - 340 g Blue Magic Hair Food Coconut Oil and Wheat Germ Conditioner - 340 g

    Blue Magic

    Blue Magic Hair Food Coconut Oil and Wheat Germ Conditioner - 340 g

    1 review
    Ordinarie pris 69,99 kr
    Enhetspris205,85 kr /kg
    Visa detaljer
  • Esthetic House CP-1 Nourishing Shampoo with Proteins - 100 ml Esthetic House CP-1 Nourishing Shampoo with Proteins - 100 ml

    Esthetic House

    Esthetic House CP-1 Vårdande schampo med proteiner - 100 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 40,79 kr
    Enhetspris40,79 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Aromatica Rosemary Root Enhancer, Strengthening Hair Tonic - 100 ml Aromatica Rosemary Root Enhancer, Strengthening Hair Tonic - 100 ml Aromatica Rosemary Root Enhancer, Strengthening Hair Tonic - 100 ml Aromatica Rosemary Root Enhancer, Strengthening Hair Tonic - 100 ml Aromatica Rosemary Root Enhancer, Strengthening Hair Tonic - 100 ml
    Slut

    Aromatica

    Aromatica Rosemary Root Enhancer, Stärkande hårtonic - 100 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 163,29 kr
    Enhetspris1 632,90 kr /l
    Visa detaljer
  • Aunt Jackie's Quench Moisture Intensive Leave-In Conditioner - 355 ml

    Aunt Jackie's

    Aunt Jackie's Quench Moisture Intensive Leave-In Conditioner - 355 ml

    1 review
    Ordinarie pris 139,99 kr
    Enhetspris394,34 kr /l
    Visa detaljer
  • Motions Hair Relaxer Super Straightening Cream for Strong Curls - 425 g

    Motions

    Motions Hair Relaxer Super Straightening Cream för starka lockar - 425 g

    1 review
    Ordinarie pris 113,19 kr
    Enhetspris266,33 kr /kg
    Visa detaljer
  • La'dor Hydro LPP Treatment - 150 ml La'dor Hydro LPP Treatment - 150 ml La'dor Hydro LPP Treatment - 150 ml

    La'dor

    La'dor Hydro LPP-behandling - 150 ml

    2 reviews
    Ordinarie pris 74,69 kr
    Enhetspris49,79 kr /100ml
    Visa detaljer
  • La'dor Moisture Balancing Shampoo - 100 ml La'dor Moisture Balancing Shampoo - 100 ml

    La'dor

    La'dor Moisture Balancing Shampoo - 100 ml

    1 review
    Ordinarie pris 36,09 kr
    Enhetspris36,09 kr /100ml
    Visa detaljer
  • Herbaria Banfi Caffeine Ginseng Rub - 250 ml Herbaria Banfi Caffeine Ginseng Rub - 250 ml Herbaria Banfi Caffeine Ginseng Rub - 250 ml

    Herbaria

    Herbaria Banfi Caffeine Ginseng Rub - 250 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 152,79 kr
    Enhetspris611,16 kr /l
    Visa detaljer
  • Foligain Triple Action Shampoo for Men - 236 ml Foligain Triple Action Shampoo for Men - 236 ml Foligain Triple Action Shampoo for Men - 236 ml Foligain Triple Action Shampoo for Men - 236 ml Foligain Triple Action Shampoo for Men - 236 ml Foligain Triple Action Shampoo for Men - 236 ml

    Foligain

    Foligain Triple Action Shampoo for Men – 236 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 308,19 kr
    Enhetspris1 305,89 kr /l
    Visa detaljer
  • Sunny Isle Jamaican Black Castor Oil Extra Dark - 236 ml

    Sunny Isle

    Sunny Isle Jamaican Black Castor Oil Extra Dark – 236 ml

    2 reviews
    Ordinarie pris 132,69 kr
    Enhetspris562,25 kr /l
    Visa detaljer
  • Cantu Kids Gentle Shampoo - 237 ml
    Slut

    Cantu

    Cantu Kids milt schampo - 237 ml

    No reviews
    Ordinarie pris 74,69 kr
    Enhetspris315,15 kr /l
    Visa detaljer
  • Föregående
  • Sida 2 / 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • …
  • 14
  • Nästa

Hårkosmetik: Din väg till ett fantastiskt, friskt hår

Lås upp hemligheten bakom reklamvärdigt, hår av stjärnkvalitet med vårt omfattande sortiment av hårkosmetika. Korrekt hårvård innebär att man använder en mängd olika produkter och följer specifika steg för att uppnå en frodig, välnärd man. Låt oss utforska de viktigaste komponenterna i en komplett hårvårdsrutin som kommer att förvandla dina lockar till ett fantastiskt mästerverk.

1. Grunden: Välj det perfekta schampot

Hörnstenen i varje hårvårdsrutin är att välja rätt schampo. Med otaliga alternativ för olika hårtyper - fet, torr, mjällbenägen, med mera - är det avgörande att välja det perfekta schampot. Som den mest använda hårprodukten har, schampo en betydande inverkan på hårets hälsa och utseende.

Viktiga överväganden när du väljer schampo:

  • Välj naturliga, växtbaserade ingredienser
  • Undvik starka kemikalier som kan orsaka irritation i hårbotten
  • Välj en formula som är skräddarsydd för din specifika hårtyp och dina problem

Utforska vår omfattande schampokollektion för att hitta det som passar perfekt för dina hårbehov.

2. Vårda och skydda: Kraften i balsam

Balsam är ett viktigt steg för att bibehålla ett friskt, lätthanterligt hår. Använd det minst ett par gånger i veckan för att hålla dina lockar i toppskick. Välj mellan balsam som sköljs ut eller leave-in produkter baserat på din hårtyp och dina behov.

Tips för effektiv inpackning:

  • För tunt eller svagt hår, välj lättviktiga, utsköljningsbalsam
  • Om du har fett hår, applicera balsam från mittlängderna till topparna
  • Inlämningsbalsam kan ge extra fukt till torrt eller skadat hår

Hitta ditt perfekta balsam i vår hårvårdssortiment .

3. Djupbehandling: Hårinpackningar och serum

Hårinpackningar och serum erbjuder intensiv behandling för ditt hår, och ger näring och reparation. Även om dessa produkter inte bör användas för ofta, kan de göra underverk när de införlivas i din rutin på rätt sätt.

Riktlinjer för användning av hårmasker och serum:

  • Använd en gång i veckan eller mindre för att bibehålla effektiviteten
  • Låt produkten verka i minst 20 minuter för att den ska absorberas helt
  • Om du tycker att masker är för tunga, byt till lättare serum
  • Välj formler som är inriktade på dina specifika hårproblem

4. Den avslutande touchen: Håroljor

Håroljor är mångsidiga produkter som kan användas på flera sätt för att förbättra hårets hälsa och utseende. De erbjuder ett lättare alternativ till hårinpackningar och kan ge omedelbar glans och mjukhet.

Sätt att införliva håroljor i din rutin:

  • Applicera före badet som en behandling före schamponering
  • Använd på torrt eller fuktigt hår, med fokus på topparna
  • Blanda några droppar med ditt balsam för extra näring
  • Använd som en avslutande produkt för att tämja friss och ge glans

Upptäck den perfekta håroljan för dina behov i vår urval av hårbehandlingar .

Skapa din personliga hårvårdsrutin

För att uppnå och bibehålla vackert, friskt hår krävs konsekvens och rätt produkter. Genom att följa dessa steg och införliva lämpliga hårkosmetika i din rutin, kommer du att vara på god väg att uppnå det glansiga, friska hår du alltid har önskat dig.

Kom ihåg att:

  • Skräddarsy din rutin efter din specifika hårtyp och dina problem
  • Ha tålamod - det kan ta tid att se det kan ta tid att se betydande förbättringar
  • Justera din rutin när ditt hårs behov förändras med årstider eller ålder
  • Komplettera din hårvårdsrutin med en hälsosam kost och livsstil

Med vårt omfattande sortiment av hårkosmetika, har du alla verktyg som behövs för att förvandla ditt hår till ett fantastiskt mästerverk. Från närande schampon till lyxiga oljor, är våra produkter utformade för att tillgodose alla hårtyper och problem. Börja din resa mot ett friskare, vackrare hår Toda y genom att utforska vår samling av förstklassiga hårvårdsprodukter.

Kom ihåg, att fantastiskt hår inte uppstår av en slump - det uppstår efter överenskommelse med rätt hårkosmetika. Handla nu och ge ditt hår den vård det förtjänar!

Medpak

Upptäck Medpak – din pålitliga destination för premium hälso- och wellnessprodukter sedan 2014. Vi erbjuder noggrant utvalda kosttillskott, fitnesstillbehör och kosmetika från Kraków, Polen till kunder i hela Europa.

  • Facebook
  • Instagram
  • Sverige (SEK kr)

Information

  • Integritetspolicy
  • Returpolicy
  • Användarvillkor
  • Ångerrätt
  • Föreslå en produkt

Kundtjänst

  • Om oss
  • Betalningsinformation
  • Fraktinformation
  • Returer och byten
  • Impressum
  • Blogg
  • Vår grossistwebbplats
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-post: info@medpak.shop

Mån–Fre: 08:00-16:00

Kontakta oss nu

© 2026 Medpak.
Accepterade betalningsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Välj alternativ

Artikeln har lagts till i din varukorg.

Visa varukorg